Gemi yolculuğunun uçak yolculuğuna göre avantajı nedir?

Gemi yolculuğunun uçak yolculuğuna göre avantajı nedir?

Gemi yolculuğu neden tercih edilmeli sizce?

Daha fazla yük veya daha fazla insan kapasitesine sahiptir. Kargoculuk sektöründe ülkeler arası yolculuklarda maliyeti düşürmek amacıyla gemi taşımacılığı yapılıyor.

Bence Uçakta sıkılabilirsin Telefonla ilgilenemezsin uçak moduna alsan bile insanlar tepki gösterebilir gemide böyle bir sıkıntı yok

Gemiler daha fazla yük ve insan kapasitesine sahiptirler ve yakıt olarak da hava araçlarına bakıldığında daha az harcarlar. Gemi yolculuğu hava yolcuğuna göre biraz daha sıkıcıdır. Görebileceğin şey sadece uçsuz bucaksız mavi manzaradır ancak uçak yolculuğunda manzara olarak bulutların tepesinden koca koca şehirleri ayaklarının altında hissettiriyor. Gemi yolculuğunun uçak yolculuğuna göre avantajı ucuz olmasıdır. Ucuz olması gemi yolculuğunu tercih edilebilinir bir hale getirmiştir.

Nereye gittiğinize göre değişir. Ülke seyahatlerinde denizleri aşarak gidersiniz. Çöpü limana girme fırsatı bulursunuz.

Bir avantajı yoktur.Uçak hem daha hızlı hemde daha güvenlidir.Uzak yolculuklarda uçak yolculuğunu tercih etmek en mantıklı seçim olacaktır.

Bireysel seyahat açısından en güvenli ulaşım aracı uçaktır. Ancak şirketler düzeyinde düşünecek olursak gemiler devasa boyutlarıyla bir sefer de tonlarca yük taşıyabilir ve yakıt maliyeti daha azdır uçağa göre,

En ucuz ulaşım azdan çoğa doğru;
-Deniz yolu
-Demir yolu
-Kara yolu
-Hava yolu