Gençler Okullarını Özledi Mi?

Bu karantina döneminde yasakların olması, her yerin kapalı olması, sokağa çıkma yasaklarının olması, okulların kapalı olması öğrencilere okullarını özletti mi?

Okulların kapanması sağlık açısından çok iyi oldu. Ancak eğitim açısından çok üzücü oldu. Hele birde yeni okula başlayacak olan çocuklar için tam bir fiyasko oldu.

Üniversite öğrencisiyim, 4 yıllık okulun sadece iki buçuk yılında okula gidebildim ve online olarak mezun oluyorum. Kendi adına konuşacak olursam okulumu gerçekten çok özledim.

Evet aile evi içinde yeterince bunaldılar ve kaçış olarakta okulu gören öğrenciler özlemiş olabilir.

Evet özlemişlerdir o kadar zaman sonra okul özlemişlerdir özellikler çocuklar

bence özlediler ama hemde özlemediler gibi

çok özlediler okulu, evde kapalı kalmaktan da çok bunaldı çocuklar. Ayrıca online eğitim yüzyüze yapılan eğitime nazaran zayıf kaldı.

bi lise öğrencisi olarak cevap vereceğim bu soruya ben şuan 10.sınıfa geçtim.8.sınıftan 10.sınıfa geçmek çok üzücü hiç arkadaşım yok şuan okul’da hiç birini tanımıyorum çünkü sadece okula 1.yazılılar olduğunda gide bildim onda’da kimseyle konuşmadım. Nedeniyse herkesin bildiği gibi covid-19 ayriyeten alarjik astımım dan dolayı yani soruya gelirsek okulu özlemek sorusu herkes için aynı değildir tabiki sevmeyen zaten özlemez özleyen ya arkadaşlarını özlediği için özler buluşup tekrardan eylenmek için dürüst olmak gerekirse ben özlemedim zaten eğitim sistemimizi sevmiyorum diyer ülkelerle kıyaslayınca çok geride kalıyoruz bu yüzden ben özlemedim.Sadece bu yüzden’mi özlemedin dersenizde ben okuluma 1 hafta gide bildim yani daha okulu doya doya yaşamadan insan nasıl özlesin demi.:blush:

Çok özlendi hep de özlerim tatil yapabileceğim en uzun dönemlerdi iş hayatına girince işler değişti hayatım kaydı resmen. Ama bu durum lise zamanına denk gelse daha çok üzülürdüm.

Öğrenciler hep okul bitse hafta sonu gelse, resmi tatiller hafta içine rastlasa isterlerdi ama şimdi çocuklar artık okullarının başlamasını istiyor. Çünkü evde sıkıldılar artık, hemen hemen aynı şeyleri yapıyorlar. Okul demek arkadaşlık demek, yeni bir şeyler öğrenmek, eğlenmek demektir. Öğretmenler öğrencilerini, öğrencilerde öğretmen ve arkadaşlarını özledi bence.

Özellikle üniversite öğrencileri , aile ile yaşamın sorunları yüzünden özledi, liseli gençler sosyalleşme ortamı olan okullarını özledi , ilkokul öğrencileri için kesin birşey söyleyemem ama çalışan ebeveynler iş yükü ve çocuk bakımı arasında kaldıkları için onların yerine özledi

Evet özlediler bence.

Okuldan nefret eden çocuklar bile ilginç bir şekilde okullarını özlediler. Çünkü pandemi süreci boyunca evdekilerden başka kimseyi ve hiçbir yeri görmediler. Okul onlar için artık bir nimet oldu.

Şu an çalıştığım için empati yapamıyorum. Fakat üniversiteyi yeni kazanıp da bir gün bile okula gidemeyip üniversite ortamını görememiş olan gençlere üzüldüm açıkçası. Tam da bu zamana denk gelmesi kötü olmuştur.

evet sana tamamen katılıyorum. Özleyen herkesin bir nedeni var.

40 yaşına gelmiş bir öğretmenin daha 18’ine yeni girmiş ve üniversite sınavı gibi hayatının dönüm noktası olan bir sınava hazırlanan gencecik bir öğrenci üzerinden ego kasmaya çalıştığı bir okul nasıl özlenebilir?

Ortaokulları falan bilmem de lise konusundaki görüşüm bu. Üniversiteliler için ama gerçekten çok kötü oldu. Hele de 2 yıllık bölüm okuyanlara. Yani gidemediler hiç bir şekilde, resmen tüm hayalleri suya düştü Allah yardımcıları olsun.

Okulu değil de, arkadaşları ve ortamı özledim.

İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi nedeniyle okula gidemediler, derslerinden geri kaldılar ve evde eğitime tam odaklanamayıp bayağı bir kayıpları oldu. İlkokul-lise-üniversite farketmez sınavlarına layıkıyla hazırlanamadılar bu sebepten hem eksikleri doldurmak isteyip hemde artık okula sağlıklı ve düzenli bir şekilde başlamak istiyorlar özlemle.

En zoru Üniversite 4. Sınıfların yaşadığı durum oldu sanırım bu sene mezun oldum fakat bunu mezuniyet belgem dışında onaylayan bir fotoğraf çekmek dahi nasip olmadı