"Gerçek hastaların hasta ettikleri psikoloğa gider" anlamı nedir?

bu söz hakkında ne düşünüyorsunuz? bana doğru geliyor. insanlar takıntı yaptıkça bir şeyleri ruhsal sağlıkları bozuluyor.

İnsan sosyal bir varlık ve sürekli etrafındakilerle iletişim halinde. Özellikle aile içinde ciddi rahatsızlıkları olan insanlarla bir arada uzun bir zaman geçiriliyosa biraz kaçınılmaz son.

Kısmen doğru bir söz. Genelde çoğu psikolojik hastalığın altında insanlar çıkıyor.

Bence de çok doğru bir söz hastalar ruh sağlığı normal olan insanları hasta ediyor bu kısır döngü devam ediyor.
Mesela eşiniz ruh hastasıysa zamanla size normal gelen şeyleri de unutacak ve ruh sağlığınızda bozulmalar yaşayacaksınız.

Bencede doğru. Gerçek hastalarda gider gerçi ama gerçek hastaların sinirlerini bozdukları, depresyona, ruhsal bozukluklara sürükledikleri insanlar daha çok gider. Gerçek hastalar genelde kabul etmezler hastalıklarını.

Gerçek hastalar normal insanları hasta eder ve hasta olanlar çarelerini bu işle uğraşan uzmanlardan alırlar.Bence gerçekten doğru bir cümle. Insanlar kendi psikolojik sıkıntılarını başkalarını yama ederek iyileştirmeye çalışıyorlar ve sonuçta ikisi de kazançlı olmuyor.

Bir psikolog olarak cevabım EVET ama tamamına genellemek de doğru değil. Farkındalığı artmış, değişimi isteyen cok insan da var.

Yani psikolojisi bozuk insanlar sağlıklı insanların psikolojisini bozar ve sağlıklı insan kendindeki bu farklılığı daha kolay fark ettikleri için psikoloğa giderler.