Gerçek,politik bir lüks müdür?

Gerçek,politik bir lüks müdür?Bu konuda görüşleriniz nelerdir?

Politikacılar yalan söyler. Bu, birinin iddia edebileceği en evrensel ve tartışmaya kapalı gerçektir.

Bence gerçek, politik bir lükstür. Ne demişler; politika tükürdüğünü yalama sanatıdır. Temiz yere tükür!

gercek politiklik diye birşey yoktur politikacılar yalan söyledikleri için bu durumdayız eğerki politikacılar böyle böyle bir durum var şu önlemleri almamız gerekiyor deseydi halk kenetlenirdi.

Gerçek politiklik maalesef ki günümüz Türkiyesin de lükstür. Çünkü gerçek politikliğin bedeli çok ağırdır.

Gerçek, günümüzde her anlamda lüks hale geldi sanırım.Bu soru gerçek ve politika ilişkilendirilerek gerçeğin politikadaki yeri anlamında ise gerçek politik bir lükstür.
Politika yapan yöneticiler doğru,dürüst,güven veren,etik davranan kişiler olmalı.Ancak hedef kitlesi seçmenler olup ve makam konu olduğunda,istenilen yönetici özelliklerinden uzaklaşılıyor.Politik yaklaşımlar gerçekten oldukça uzak bir hal alıyor.Seçmenler ise artık doğru yanlış peşinde olmayıp sadece politik çekişmenin nasıl sonuçlanacağına odaklanıyor.Aslında politikada doğrudan uzaklaşan,aldatıcı,şüpheci yollar kullanılması gerçekleri yansıtmadığı gibi ikna edici de değildir.Buna rağmen zaman kazandıran eylemlerdir.Politikacıların bu yolları denemesi rakiplerinin de eksiklerini ortaya çıkarmak ve zaman kazanmak için yaptıkları taktiklerdir.Dolayısıyla gerçekler gölgede bırakılmaya çalışılır.Halk ise bunu kavrayabildiği ölçüde ülke yönetimine oylarıyla katkıda bulunarak hükümetin kurulmasında etkendir.Neredeyse tüm dünyada gerçekler çarpıtılıp politikada bazı taktiksel uygulamalar için kullanılırlar ve gün yüzüne çıkmakta gecikirler.Bu bağlamda '‘gerçek’'politik bir lükstür.

Gerçek sadece politika için değil günümüzde hepimiz için lüks haline gelmiştir. Bu ülkede politikacımız, vaatler başa geçtikten sonra unutulur ve gerçekleşmez. Bunu söyleyecek kadar toplumumuzun şuuru kapanmış durumdadır. Öte yandan cehalet de mutluluktur