GHOSN Davası'nda MNG Jet Çalışanlarına Hapis Cezası çıktı.

Nissan firmasının eski CEO^larından olan Carlos Ghosn’un Japonya’ya ve Lübnan’a kaçmasının arkasında Türk MNG JEt’in suç ortağı olduğu yönündeki görülen davada şirketin yöneticileri ve iki pilotu suçlu bulundu.

Tabi ki suçlu bulunması gerekiyor. Uçakta kimi götürdüğünü bilmemesi mantıklı değildi zaten.

lübnan vatandaşlığı da bulunan eski renault- nissan eski ceo’su çeşitli yolsuzluk iddialarıyla japonya’da ev hapsindeydi, kefaletle ev hapsine alınmıştı ve nisan ayındaki duruşmada tutuklanması bekleniyormuş.https://www.turkiye’nin de turklerin de uluslararasi itibarini yok eden olaylardan biri.t: eski nissan üst yöneticisi (ceo) lübnan asıllı carlos ghosn’un, ev hapsinde tutulduğu japonya’dan lübnan’a istanbul üzerinden kaçmasına ilişkin soruşturma çerçevesinde, 4 pilot, bir şirket yöneticisi ve 2 hostes olmak üzere 7 şüpheli hakkında iddianame düzenlendi.

Birileri bu konuda zaten suçlu ve suçun kimin üstüne kalacağı burada belli olmuş.

mng jet kargocularına bir şey oldu diye aşırı korktum. Suçsuz yere yatacaklar diye.

Suçlu her kimse suçunu çekmeli. Ama keşke aklana bilselerdi TÜRK mng jet’in çalışanları.

Herkes zaten bir günah keçisi bulmaya çalışıyorlar. İnşallah MNG Jet kargo sağ salim çıkar.

Böyle bir olaya bir Türk şirketinin karışmasına üzüldüm. Dava zaten sonuçlanmış.

Ortada bulunan bir suç var ise suçlular umarım cezasını alır diyebiliriz .

Suçluya yardım etmek sizide suçlu yapar inşallah gereken cezayı alırlar hiç bir suçlu cezasız kalmasın.

Hukuk böyle bir karar verildiyse doğru olabilir tabiki zamanla olayın seyrine göre gerçek ortaya çıkacaktır.