''Gittiğin yola inandıysan attığın adımdan korkma.'' Sözüyle anlatılmak istenen nedir?

‘‘Gittiğin yola inandıysan attığın adımdan korkma.’’ Sözüyle anlatılmak istenen nedir?

Eğer kendine güvenin tamsa bir işte korkusuzca ilerlemen lazim. Korkarsan çünkü o yolda ilerlemen zor olur. Adım adım direkt ilerlemelisin. Ancak öyle yanilmadan gidersin.

Eğer kendine güveniyorsan zaten o işte başarılı olursun

Eğer bir karar verdiyseniz onu uygulamaktan korkmayın. Bu anlama geliyor galiba.

eğer bir yolu kafana koymussan inancin tam ise basaracagina bir seyler yapmaktan korkma mantik bu

Hedefinizin doğru olduğundan eminseniz yapacağınız işlerde tereddüt etmeyin anlamına gelir.

Temelinde öz güveni vurgulayan ve kararlı olmayı destekleyen güzel ve anlamlı bir atasözü.

Eğer ki yapacağın işin doğruluğuna inanıyorsan bunun için tüm riskleri göze al ve işe girmekten korkma. Başarabileceğine inandığın şeye ulaşmak için bir şeyler yapmaktan çekinme. Denmek istenmiştir.

Eger bırseyı hedefledıysen ve kafana koyduysan etraftakı olaylara hıc bakmadan pes etmeden devam etmemız gerektıgını soyluyor

Eğer bir konu da birşey yapman gerekiyorsa ve o işte iyiysen, kendine güveniyorsan asla geri adım atma.

Bir işi yaparken onu yapma şekline kendin inanıyorsan diğer insanların eleştirilerine kulak asmamalısın. Sadece yoluna devam etmelisin.

Bir işe başlar iken veya bir yola girer iken kendinizden edinseniz yolumuzda emin adımlarda yürüyün. Kötü durumlar, sözler veya kafanızdaki vesveseler yolunuza taş çıkarmasın. Gibi anlamlar çıkarılabilir. Aksi takdirde başarıya ulaşamazsın. Bırak düş, ama kalkmasını ve yoluna devam etmesini de bil diye öğütler.

Bir doğruya kendi hür iraden ile inanıyorsan o yoldan dönme denmek istenmiştir temel olarak.

Yaptığın, başladığın, baş koyduğun işin doğruluğundan eminsen tereddüt etmeden devam et, adımların sağlam olsun demektir.

Eğer bir işe giriştiysen yada birşeye karar verdiysen aynı cesaretle devam etmen gerektiğini söylüyor. Cesaretli ol ve kendine güven