Gökyüzüne bakmanın faydaları nelerdir?

Gökyüzüne Bakmanın Bize Ne Gibi Faydaları Vardır?

Mavi renk insana zaten huzur verir. Gökyüzüne bakmakya insanı rahatlatıyor. Hayatın uçsuz bucaksız olduğunu görmemizi sağlıyor.

İnsanın kendi ile yalnız kalışına eşlik eder, kişiye huzur verir ve gevşetir.

Huzur verir, sakinleştirir, stresi alır. Psikolojik terapi gibi, mükemmel bir şey.

Gökyüzü hayat demektir. Baktıkça insanın içini ferahlatır ve depresif halden kurtarır. Hayalleri bu şekilde kurmak çok daha zevkli olur.

gökyüzü mavi olduğu için bence renk içimizi açıyor ve uça kuş sesleri insanı rahatlatıyor.

Gökyüzü açıkmokdupunda ruhum açılıyor, bulutlu havalarda ise ruhum daralıyor.

çok fazla bir faydası yok sadece bir nebze olsa rahatlama yapar insanda bu zamanda bakamıyoruz zaten

Göküyüzü sonsuzdur. Bakmak insana iyi gelir sık sık bakmak gerekir çünkü birgün bir daha hiç bakamayacağız.

Bilimsel ve sağlık açısından bir yararı var mı bilmiyorum ama psikolojik açıdan fazlasıyla rahatlatıyor bunu biliyorum…

Gökyüzüne bakınca insanın içine huzur veya ferahlık gelir. Ben aklıma geldikçe bakarım.

Gökyüzüne bakınca içime huzur doluyor sebebsiz yere seviniyorum nedense mutluluk göğe bakmak kadar basit bir davranışta saklı .hepimiz birden göğe bakalım …

Ben gök yüzüne baktıkca rahatlıyorum sıkıntılarımı unutuyorum içim neşe doluyor

Ruhu dinlendirir , kişiyi özgür kılar , rahatlatır , motive eder gökyüzüne bakmak.

Dünyanın yaşadığımız yerden ibaret olmadığını hatırlarız. Varsın imkanımız olmasın uzak ülkeleri görmeyelim, o güzel yerlerde gezmeyelim ama göğe bakalım. Çünkü gökyüzü bizim için var. Küçük dünyamızdan çıkmak için

Dünyanın yaşadığımız yerden ibaret olmadığını hatırlarız. Varsın imkanımız olmasın uzak ülkeleri görmeyelim, o güzel yerlerde gezmeyelim ama göğe bakalım. Çünkü gökyüzü bizim için var. Küçük dünyamızdan çıkmak için.

Mavi insana huzur verdiği için ve oksijeni temiz bir şekilde aldığımız için rahatlama sağlar. Ne yazık ki yüksek binalardan dolayı göremez olduk.

Arada bir de olsa uzaklara bakmanın yararı var sanırım bakabileceğimiz en uzak yer gökyüzü ve tabi ki mavi rengin insan da yarattığı hissiyat insanı güvende hissettirir.

Hayallere dalarız.Mavi renk insanı rahatlatır.Biz de gökyüzünün sakinliğiyle bambaşka güzellikler düşünürüz.

Mavi insana huzur verir Ufuk açar. Bulutlar hayal günüze erki eder. Rahatlarsınız.