Gönlünü gün etmek deyimi ile anlatılmak istenen nedir?

Gönlünü gün etmek deyimi ile anlatılmak istenen nedir?

Aslında bu deyimi gününü gün etmek olarak biliriz. Bazı kisilerin hicbir sorunu takmayıp hayatını dolu dolu yaşaması, her gününü eğlence ile geçirmesi, istediği an gezmesi istediği şeyi yeyip içmesi, kendine zararli olduğunu bilse bile her anını eğlence ile geçirmesi anlamlarında kullanılır.

Gönlünü gün etmek deyimi ile anlatılmak istenen; hiç bir şeyi dert etmeyip boşa vakit geçirenlerin, istedikleri gibi davranmalarını kimseye hesap verme gibi bir kaygıları olmayan kişiler için kullanılan bir sözdür.

tüm gününü gönlünün istediği gibi yaşayıp keyfince zaman geçirmek.

Gönlügünü gün etmek dgiminde insan istedigigin istedigi zamanda yapmasi, kafasi eseni yamasi anLaminda söylenen sözdür, herkes istedigini yapabildigi soylece kendine huzurlu ve mutlu hisseder, hayatini yasamanin tadini varir, bhda insani mutlu hisseder, kimi insanlar yuruyusle, sporla kimi bayanlar alisverisle kendine mutlu hissetmektedir, her ne olursa olsun önemli olan hayatta kendi mutlu hissederek gününe gün etmektir.

Gününü gün etmek deyimi ile anlatılmak istenen şey Bazı insanlar yaşam içerisinde diğer insanlar gibi hiçbir şeyi düşünmeksizin sadece kendi yaşamına odaklanarak kendi yaşamından en fazla zevki nasıl alır yaşam içerisinde en iyi nasıl değerlendirir gibi soruların peşinden koşarak kendi yaşamını hayatında diğer olan şeyleri hiçbir şekilde göz önüne almadan her şeyi göz arkası ederek sadece hayattan aldığı kendi zevkine ve kendi yaşam tarzına önem veren kişiler için kullanılmış bir deyimdir yaşadığı her günü nimetten sayarak o gün için çaba gösterir ve o günün dışında asla davranış sergilemekten kaçınır Yani demek istediğim o ki bireyler bu tür davranışlarla sadece kendilerini düşünürler ve kendileri için çaba göstermek niyeti içerisinde hareket etmektedirler.

Gönlünü gün etmek canımın istediği gibi davranmak, üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerden getirmemek ve sadece yapmak istediği şeyleri yaparak vakit geçimektir. Amacı tamamen eğlenmek üzerine kurulmuştur ve herhangi bir şey yaptıklarında bunun nedenlerini ve sonuçlarını düsünmezler sadece o anı yaşarlar ve öyle yapmak istedikleri icin bunu yaparlar. Genellikle çok fazla bir şeyleri dert eden insanlar değillerdir