Gülümseyerek konuşmanın karşı taraf üzerindeki etkisi?

Gülümseyerek konuşmanın karşı taraf üzerinde ne tür bir etkisi vardır?


Gülümsemek yüzün sadakasıdır derler. Gülümseyerek konuşmak karşı tarafa pozitif etki verir. Kötü bir gün geçiren kişinin bile gününü güzelleştirir.

Gülümsemek karşıdaki insanın ona değer verdiğinizi ve onu dinlediğiniz anlamına gelir ve ona iyi gelir. Ve size yalan söylemez karşıdaki kişi konuşma anınızda.

1 Beğeni

Bir kere karşı tarafa olumlu bir yaklaşım olur. Ayrıca gülümsemek de sadakadır. Gülerken aşırıya kaçmak bir nevi tebessüm etmek daha iyidir. Asık bir surat ile durmak karşı tarafı da olumsuz yönde etkiler.

Güler yüzlü olmak karşı tarafı ikna etmek konusunda çok işe yarayan bir uygulamadır. Güler yüzlü insanlar diğerlerine göre red edilme ihtimali daha düşüktür.

Karşıdaki insanın size karşı olan ön yargıları kırılır ve onun aklında sıcakkanlı bir insan olarak kalırsınız.

Gülümseyerek konuşmak karşınızdaki kişiyi iyi hissettirir ve olumlu etkiler .Gülümsemek samimiyet göstergesidir ve siz gülümsediğinizde karşınızdaki kişinin de size karşı tavırları olumlu olur .

1 Beğeni

Çoğunlukla iyi bir şey olduğunu düşünüyorum ama sürekli yapılması kişiyi pasif gösterebilecek bir duruma düşürebilir.

Karşımızdaki kişi elbet mutlu olur. Güzel bir enerji alabilir bizden. Onunda konuşmalarına ve tavırlarına yansır bu durum.

Karşımızdaki insanın enerjisi bizede yansıyor. Özellikle mutsuzsak ve karşımızdaki kişi bize gülümseyerek konuştuğunda kendimizi iyi, değerli ve mutlu hissetmeye başlarız.

1 Beğeni

iletişimin daha sağlıklı olabilmesini sağlar. Pozitif bir hava oluşturur gerdin bir konuşms varsa bile ortamı yumuşatabilir.

Gülümseyerek konuşmak karşı tarafta olumlu bir etki bırakır söylediklerinize daha çabuk ikna olur.


Bize karşı daha samimi ve sıcak kanlı olacaktır. Ve bence bizi daha odaklı dinleyecektir.


Daha sıcak kanlı,daha samimi ve içten olduğunuzu düşünebilir. Hem gülmek insanın içini ısıtır buda karşi tarafa güzel, çekici,sıcak bi etki olarak gidebilir. Umarım hep güleriz :slightly_smiling_face:


Gülümseyerek konuşmak; karşı tarafa pozitif enerji verir. Kendini daha özel hisseder. Sıkıntılı yorgun bir gün yaşadığı ise karşındaki kişi gülümseyerek sohbet ettiği zaman bir an olsun o düşüncelerden kurtulur ve sıkıntıyı unutur.

1 Beğeni

Gülümseyerek konuşmak karşı tarafla etkili iletişim kurmayı sağlar, pozitif enerji yayar ve çevresindeki insanlara karşı samimi ve sıcak kanlı bir hava oluşturur.

Karşı tarafın bizi daha iyi dinlemesini sağlar. Etkili bir iletişim için de önemli bir unsurdur. Gülümseyerek konuşunca karşımızdaki insan bizimle konuşmak için daha çok çaba sarf edebilir.

1 Beğeni

Dinimizde gülümseme,selam vermek sadakadır. Gülümseyerek konuşmak karşı tarafın sizin ne kadar samimi, içten ve sevgi dolu olduğunuzu anlamasina yol açar. Gülümsemek bulaşıcıdır.Karşınızdaki insanda sizle güler yüzlü iletişim yolunu kullanmayı tercih eder.Gülümsemek ortamda pozitif enerjinin hakim olmasını sağlar.

insanı kendine çeker, sohbeti daha ilgi çekici olur pozitif bir aura ve enerji yayar ve gülümsemek bir nevi beyni kandırmak mutluluk hormonunu harekete geçirir bol bol gülümseyin:slight_smile:

Karşısındaki insanda o gülümseyerek konuşmaya daha sıcak daha samimi şekilde cevap verir güzel bir sohbet olur.