Güncelleme Notları [22 Mart 2022]

Arkadaşlar merhaba,

Uzun bir aradan sonra yepyeni ve herkesin memnun olacağı, güzel bir güncelleme ile karşınızdayız. 3 yıldır aktif olan sitemizde bundan sonra daha sık yapılacak güncellemelerle karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Değerli üyelerimiz, sitenin gelişiminde görüşleriniz ve memnuniyetiniz bizim için oldukça önemli. Bu nedenle öneri, istek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşmanızdan mutlu olacağımızı belirtmek isteriz.

İşte SorHadi’de 2022 Mart ayı güncellemesinin detayları!

:sparkles: Referans ile anında 5 TL kazanma fırsatı tanıyoruz: Referans olduğunuz kişi 100 cevaba ulaştığında, anında 5 TL hesabınıza yansıyacak.
(Bu durum talebe göre değişkenlik gösterebilir)

:sparkles: Ödeme üst limitini yükselttik: Ödeme alt limiti 50 TL, üst limiti ise 75 TL olarak güncellendi. Bundan sonra 75 TL kazanca ulaşan üyelerimiz o ay bu bakiyenin tamamını ödeme olarak talep edebilecek.
(Nisan ayından itibaren geçerlidir)

:sparkles: 5 kat fazla kazanma fırsatı: Haftada 2 gün yönetim tarafından sorular sorulacak. Bu sorular yarışma kategorisinin altında yer alacak ve ücretlendirme, normal ücretlendirmenin tam 5 katı olacaktır.

Yönetim tarafından sorulacak olan bu sorulardan ücret elde edebilmek için yapmanız gereken tek şey, en az 1000 harflik “özgün” cevap yazmanız ve ilk 5 cevap arasında yer almanız. Sorduğumuz sorular 5 cevaba ulaştığında otomatik olarak kilitlenecektir. Bu sorular ilgili kategoride 1 hafta boyunca yer alacak olup, 1 hafta süresince her görüntülenmeden ekstra ücret elde edeceksiniz.

Bitmedi!..

Cevapsız veya açıklayıcı cevabı bulunmayan bazı sorular da yarışma kategorisine taşınacak ve ilgili kategoride yer alacak bu sorulara da yine en az 1000 harflik özgün cevaplar yazmanız halinde normal ücretlendirmenin 5 katı ücret elde edebileceksiniz.

:sparkles: Yeni kategori eklendi:

• - İnceleme Kategorisi : Oyun/Film/Uygulamaların incelenmesinin yer aldığı, ücret kazandırmayan kategori.
  • :sparkles: Soru çeşitliliği artıyor; sohbet kategorisinde esneklik sağlıyoruz:

• Sohbet kategorisiyle sınırlı olmak kaydıyla kişisel sorulara onay verilecektir.
    ("En sevdiğiniz kitap hangisidir? Hangi takımı tutuyorsunuz? vs)
  • Sohbet kategorisiyle sınırlı olması ve fazla abartılmaması şartıyla kıyaslama sorularına onay verilecektir. (Samsung mu Apple mi? Futbol mu Basketbol mu? vs)
  • :sparkles: Statü sayısı 2’ye düşürüldü: Statüler arası ücret farkı olmamakla beraber özellikleri;

• 1. Statü (Yeni Üye) : Soru soramaz ancak sorulara cevap yazabilir.
  • 2. Statü (Yazar) : Soru sorabilir ve sorulara cevap yazabilir.
  • :sparkles: Cevap yazmak için gerekli harf limiti yükseltildi: Soru sormak için 75 harf, cevap yazmak için en az 150 harflik içerik girme zorunluluğu getirildi.

Tanıtım Yazısı Yaz, Daha Fazla Kazan

Tanıtım yazısı yazarak daha fazla kazanma ve tek seferde daha fazla ödeme alabilme fırsatı!

Yönetim ekibinin belirlediği kişilere özel mesaj gönderilerek tanıtım yazısı yazma hakkı tanınacak ve ayrıcalıklardan faydalanmak isteyen üyelerden ilk olarak deneme yazısı talep edilecek. Kullanıcı, Türkçe’yi ve yazı editörünü doğru kullanma konusunda yeterli seviyedeyse sınırsız olarak tanıtım yazısı yazma fırsatı sunulacak.

Üyelere, en az 2000 harflik site ile ilgili tanıtım yazısı yazmaları karşılığında 2 TL ücret ödenecek olup, ayrıca bu üyelerin maksimum ödeme talep etme limiti 150 TL olarak ayarlanacaktır.
    (Nisan ayından itibaren geçerlidir)

Ücretlendirme Sisteminde Değişiklikler Var

:boom: Ücretler 2 katına yükseltildi: Son 3 aya kadar yazdığınız her türlü soru/cevaptan ücret kazanmaya devam edeceksiniz.

:boom: En iyi cevabın ücretlendirme katsayısı yükseltildi:

Görüntülenme sistemi ile kazanca bağlı olarak, her görüntülenme karşılığında;

• Soru soran kişi 2 birim

• Soruya cevap yazan kişi 1 birim

• En iyi cevap veren 4 birim ücret kazanacaktır
  • Bir soruya ilk cevap verenlerden olmak her zaman daha fazla kazandırır.

Görüntülenme & Ücretlendirme Sisteminin Mantığı

Arkadaşlar “Nasıl kazanç sağlayabilirim?” “Sorhadi’de nasıl kazanç sağlanır?” gibi çok fazla soru alıyoruz. Sistem, görüntülenmeye bağlı olarak aşağıdaki gibi işliyor, lütfen dikkatli okuyalım.

Örneğin, soru her görüntülendiğinde 7 kuruş veriliyor diyelim ve onaylanan 1 soru, 1 normal cevap ve 1 en iyi cevap olsun. Örnekten hareketle;

• Soruyu soran 1 kişi * 2 birim: 2 kuruş
  • Soruya normal cevap veren 1 kişi * 1 birim: 1 kuruş
  • En iyi cevabı yazan 1 kişi * 4 birim: 4 kuruş
  • kazanacaktır. “Kuruş kuruş mu kazanacağız?” diyenleriniz olabilir. Bu örnek için, en iyi cevap yazdığınız bir soru 1000 görüntülenme elde ettiğinde 40 TL kazanırsınız. Yani eğer en iyi cevap yazar ve gündemle alakalı soru sorup bu soruları paylaşırsanız daha çok para kazanabilirsiniz.

Bu yalnızca örnektir. Bizim belirlediğimiz bir değer ile ücretlendirme yansıtılmaktadır.

Buraya Dikkat!

Cevap sayısı arttıkça ortak sayısı çoğalacağından, görüntülenme başına size düşen ücret miktarı da düşecektir. O yüzden cevabı olmayan ya da az cevabı olan sorulara yoğunlaşmanız, ücret açısından sizin yararınıza olacaktır.

Güncelleme 23 Mart Çarşama 20.00’da yayına alınacak olup, bu konu ön bilgilendirme olması açısından açılmıştır

Hepimize hayırlı olsun arkadaşlar, iyi günler dilerim.

Hocam çok güzel olmuş, elinize sağlık. Sabırsızlıkla yeni güncelleme notunu bekliyorduk :slight_smile: İnşallah, hep beraber siteyi daha da büyütüp, daha çok insana hitap etmesini sağlarız.

Ellerinize sağlık site çok daha keyifli olacak diye düşünüyorum. O zaman güncelleme günü ve saati gelsin :blush:

Elinize sağlık güzel düşünülmüş, bu yenilikler ile site daha aktif olacaktır diye düşünüyorum…

Vay bu kadar değişiklik beklemiyordum. İnşallah bu konsept tutar. Yalnız bir sorum olacak. Cevaba/soruya görsel ekleyince harf sayısı çok artıyor. (Link formunda bir metin ekleniyor.) 750 harf sınırını etkiler mi bu durum? Çünkü harf sayısı artmasına rağmen link sadece yazı editöründe gözüküyor.

Hocam, Öncelikle Elinize emeğinize sağlık, Çok güzel bir güncelleme olmuş, Umarım bu güncelleme sayesinde daha çok aktiflik sağlanır.
    Seviyeler 2’ye inmesi de yeni başlayan üyeler için oldukça yerindedir. Fakat benim bir-iki önerim olacak yeni başlayan üyelerin sadece yazar olana kadar yorum ve sohbet kategorisine tek cevap vermesi daha iyi olacak diye düşünüyorum. Çünkü yeni başlayan üyeler seri bir şekilde bilgi katagorisinde sorulan sorulara kopyalayıp yapıştırarak devam ediyorlar. haliyle ya hesapları kapatmak zorunda kalıyorsunuz, ya da cevapları silindiğinde üyeler artık aktiflik sağlamıyorlar. Yeni başlayan üyeler yazar olana kadar sohbet ve yorum katagorisinde sorulan sorulara tek cevap verseler, en azından yazar olana kadar siteyi de biraz kavramış olurlar.
    2019’da sorulan sorular dahil 2022’ye kadar, hiç cevap almayan sorular mevcuttur. cevap almayan sorular ana sayfanın üst bölümünde belirlenirse iyi olur diye düşünüyorum. böyle 2 haftalık bir yarışma düzenlenebilir ve cevapsız sorulara ilk cevap veren ve daha çok cevapsız sorulara mantıklı cevap veren üyelere yarışmanın sonunda siteyi zorlamayacak bir ödül belirlenebilir. Böylece üyeler arasında tatlı bir rekabet de olur site canlanır. Tabii benim ki bir öneridir düzenleyip düzenlememek size kalmış hocam😊
    Benim siteden herhangi bir şikayetim. yönetimden de oldukça memnunum. Ayrıca yeni güncelleme çok hoşuma da gitti bunuda belirtmek isterim😃

ben henüz yeni katıldığım halde oldukça eğlenceli vakit geçirebileceğim bir platform olduğunu görmekteyim. umarım daha aktif güncel gelişmelerle en iyi uygulamalar arasına girebilir.

Güzel bir güncelleme olmuş, bu sayede yeni katılımların ve aktifligin daha fazla olacağını düşünüyorum. Elinize emeğinize sağlık hocam. @Alshain
    Böyle bilgi içerikli, insanların kendilerini geliştirmelerini sağlayan sitelerin gelişmelerini görmek gerçekten çok güzel.

Arkadaşlar hepinize geri dönüşleriniz için teşekkür ederim.

@DusunenMakine Haklısınız hocam bu sebeple 750 harf olan sınırı 1000 harf’e çıkardık. En fazla 2 resim ekleyebilirsiniz.

@acn88 Hocam yeni gelenler kazanma mantığını kavrayamadıkları için sorunlar yaşanıyor. Yeni güncelleme ile 150 harf sınırı geleceği için kısa ve saçma cevapları biraz olsun engellemeye çalışacağız diye düşünüyoruz. Yorum ve sohbet konuları haricindeki konulara girdiklerinde cevap yazamayınca bırakanlar da olabilir. O yüzden evet dediğiniz doğru ama bir süreliğine her türlü konuya yazabilecekler. Duruma göre tekrardan müdahale edebiliriz.

Geri dönüşleriniz için tekrardan herkese teşekkür ederim.

Yılın güncellemesi olabilir. Çok memnun kaldım. Giden üyelerinin dikkatini çekeceğini düşünüyorum.

Bu gönderinin dışında hiçbir gönderiye yorum yapılamıyor ve soru sorma butonu da kapalı hocam @Mecazi_bey @Alshain

@“Umutislim”#p1317567 Çözeceğim hocam.

Hocam ellerinize sağlık. Yeni güncelleme çok güzel olmuş. Bilhassa cevapsız kalmış sorular hakkında. En iyi cevaplarında ücretlerinin artması iyi olmuş, bizleri daha fazla en iyi cevap yazmaya yöneltecektir.

Hocam alıntıladığınız kısmın örmek olduğunu belirttik, dikkat etmenizi rica ediyorum.

“Bu yalnızca örnektir. Bizim belirlediğimiz bir değer ile ücretlendirme yansıtılmaktadır”

İyi kazançlar.

Her görüntülenme başına olduğunu düşünürseniz sizce düşük mü gerçekten?
    Bir cevap yazdınız ve en iyi cevap olarak seçildi.
    1000 görüntülenme alan tek bir en iyi cevap sayesinde 40 TL kazanacaksınız.
    Sürekli en iyi cevap yazarsanız, o 40 TL katlanarak ilerleyecek.

Genel olarak ücretlerin artması mümkün mü? Çünkü sitede kişi sayısı azalmış ve haliyle begenmeler az oluyor genel olarak ücretler virüsten önceki gibi olabilir mi