Güncelleme Notları [29.09.2019] - Beğeni Sistemi - Eski Sorular - Ücretler

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde açmış olduğum tavsiye ve öneri konusunda belirtilen özelliklerin bir kısmını aktif ettik.

• Beğeni sistemi ücret kazandırıyor.
  • Paylaş butonları eklendi.
  • Altta kalmış sorular gün yüzüne çıkarılacak şekilde düzenleme yapıldı. Rastgele butonu artık daha sağlıklı çalışıyor.
  • Bütün statüler için 400 harf ücretleri %30, 700 harf ücretleri %40 arttırıldı.
  • Konu başlıkları 80 harf'ten 120 harf olacak şekilde düzenlendi.
  • Cevap yarışması devam ediyor. Bu yarışmadan sonra soru ve referans yarışması yapılacaktır.
  • 3 ay'dan daha önceki sorular tekrardan sorulabilir. (Kurallar aşağıda belirtilmiştir)
  • Arama motorunda en son 3 aylık arama yapılabiliyor. Yani 3 ay öncesinin soruları sorulabilir hale getirildi.
  • Beğeni Sistemi
    Son 24 saat içinde açılan sorularda geçerli olan özelliktir. Yani 24 saat içinde sorulan bir sorunun içindeki soru ve cevapları beğenmeniz size ve soru sahibine ücret kazandırır. (Şuan için çok değil ama ileride arttırılabilir.)

Ücretlerdeki Değişiklik
    İyi yazan ile geçiştirici yazan kişiler arasındaki farkı arttırmak adına,

• 400 Harf ücretleri %30
  • 700 Harf ücretleri %40 arttırıldı.
  • Soru ve Arama Motorundaki Değişiklikler
    Aktifliğin artması ve daha fazla para kazanma imkanı sağlanması açısından arama motorları 3 ay öncesinden daha eskiyi aramayacak şekilde düzenlendi.

Böylelikle Google'da hangi soru üst sıralarda yer alırsa o soru ile diğer soru birleştirilecek. Daha fazla ve daha kaliteli içerik elde edilmiş olacak.

Peki eski soruları birebir sorabilir miyiz?

• Hayır.
  • Nasıl Soru Sormalıyız?

• Bütün sorular aşağıdaki şablona uygun olarak sorulmalıdır.
  • Örneğin sorulacak soru “Matara nedir?” olsun.
    Bundan sonraki sorular “Matara nedir? Matara ne demektir? Matara nerede kullanılır?” şeklinde olacaktır.
    Yani matara ile ilgili sorulabilecek en temel sorular soru başlığında geçmelidir.

Örneğin sorulacak soru “Platon kimdir?” olsun
    Bundan sonraki sorular Platon kimdir? Platon ne zaman yaşamıştır? Platon neler yapmıştır?” şeklinde olacaktır.
    Yani Platon ile ilgili sorulabilecek en temel sorular soru başlığında geçmelidir.

Yani soruları daha detaylı sormanız gerekiyor. Cevaplarında bu soruları karşılar nitelikte olması gerekiyor.

Beğenilen ancak daha sonra uygulanacak olan öneri ve istekler,

• Yemek, TV/Film ve Dizi kategorileri açılacak ve bu bölümde en az 700 harf ve üzeri için ücret verilecektir.
  • Arka arkaya 20 kere 400 + veya 700+ yazan üyeler bonus ücret elde edecekler.
  • Profile Hakkımda bölümü eklenecek.
  • Yarışmaların göz önünde bulunabilmesi için görsel düzenleme yapılacak.
  • İstek ve önerilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bol kazançlar dilerim.

Çok güzel değişiklikler olduğu kanaatindeyim. Bende 37 beğeni birden görünce çok şaşırmıştım. Popüler mi? Oldum ne dedim kendi kendime. Meğerse işin fazileti başkaymış. Haftalık para çekme limitini arttırsak o da çok güzel olur. Tabi ben bunu mevcut şartları bilmeden yazıyorum.

@Alshain durmuyordu. Güncelllemelere doymuyordu. Vallahi ben beğendim yeni güncellemeleri ana muhalefet olarak. :smiley:

@Neriman#640924 :smiley: :smiley:

Darısı platin üyeler için ön onaysız soru hakkı diyelim :slight_smile:

Belki bu fikir gerçekleştirilir, yöneticimize bağlı :slight_smile:

inşallah. Hiç platin üye gibi hissetmiyorum Kendimi.

Bu bonusların yüklendiği zaman bildirim gelecekmi bize :hugs: mesela ben 20 tane soru cevapladım kimdir kategorisinde hepsi 700 harf üstü cevaplar.

@Alshain evet bende öyle :slight_smile: bildirim mi gelecek yoksa direk hesaba işlenecek mi

Yöneticiye ilettim geri dönüş sağlayacağız :slight_smile:

burdayız haber bekliyoruz :slight_smile:

Bu sistem sonraki güncellemelerde aktif edilecek hocam :slight_smile:

```
    Beğenilen ancak daha sonra uygulanacak olan öneri ve istekler,

Yemek, TV/Film ve Dizi kategorileri açılacak ve bu bölümde en az 700 harf ve üzeri için ücret verilecektir.
    Arka arkaya 20 kere 400 + veya 700+ yazan üyeler bonus ücret elde edecekler.
    Profile Hakkımda bölümü eklenecek.
    Yarışmaların göz önünde bulunabilmesi için görsel düzenleme yapılacak.
    ```

Sistemi yormayacak düzenleme yapabilirsem ileride aktif etmeyi düşünüyorum.

anladım :slight_smile: bizde şimdi zannetmiştik :smiley: teşekkür ederiz

Elinize yüreğinize sağlık hocam, çok güzel bir güncelleme olmuş. Herkese başarılar arkadaşlar, bol kazançlar :smile:

Anladım teşekkürler :rose:

Beğeni sistemi ücret kazandırıyor.

Hocam peki bu beğeni sisteminin bir limiti var mıdır ? Çünkü bazı beğenilerden sonra gelmiyor para ?

Son 24 saat içinde açılan sorularda geçerli olan özelliktir. Yani 24 saat içinde sorulan bir sorunun içindeki soru ve cevapları beğenmeniz size ve soru sahibine ücret kazandırır.

her beş beğenide 1 kuruş veriyor sanırım.

Hocam, kendi gönderilerimizi beğensek de sayılıyor sanırım. Siz öyle yapıyorsunuz gözümden kaçmadı :grin:

@Erkin#641279 Aynen öyle :joy: