Güncelleme Notları [30.05.2019] - İşaret Düzenlemesi - Yorum Sıralaması

Arkadaşlar merhaba, yeni güncelleme notları ile karşınızdayız.

• Günlük/Haftalık Yorum Sıralaması eklendi. (Yorum sorularını cevaplamak daha kolay olduğu için ayrı bir sıralama oluşturuldu.)
  • Günlük/Haftalık Cevap Sıralaması bilgi kategorilerine verdiğiniz cevaplardan oluşacak. (Gold ve Platinum)
  • Her türlü cevap sıralamalarında uzunluğa göre yarışmalarda alınan puan sayısı arttırıldı. (50 harf yazan ile 700 harf yazanın bir tutulmaması açısından)
  • İşaretlerde düzenleme yapıldı (Detayları aşağıda belirttim.)
  • Sunucu performansı arttırıldı. Arama butonu iyileştirildi.
  • 50 ve 100 içerik bonusları bir süreliğine devre dışı bırakılmıştır.
  • Üst üste aynı kategoride soru sorma engellendi.
  • Kişisel İstatistikler bölümü kısa süreliğine devre dışı bırakıldı.
  • Sohbet kategorisi eklendi. Bu kategori ücret vermemektedir. İnsanların kaynaşması ve kafa dağıtması için açılmış bölümdür. Argo/Küfür/Aşırı siyaset/Cinsellik hariç herşey serbesttir. (Bu bölümde herhangi bir kısıtlama yok. Soru/Cevap süresi yok.)

• -------------------

İşaretlerde Düzenleme

------------------------- Bir kullanıcı bir yazıyı doğru şikayet ettiğinde, ![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1559219260-474238-image.png)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1559219260-474238-image.png)

Resimdeki ‘’ işaretinin anlamı 1x soru ücretidir.

-------------------------------------- Bir kullanıcı bir yazıyı yanlış şikayet ettiğinde, ![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1559219382-59766-image.png)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1559219382-59766-image.png)
    --------------- Yanlış/Eksik Cevap, Diğer ve Yanlış Kategori - Herhangi bir puan/ücret getirmiyor. Yarışmaya dahil edilmiyor. Bunun sebebi de çok fazla suistimal edilmesi. Millet birbirine düşman olacak seviyeye geldi. Bu durumu önlemek istiyoruz. Kırgınlığın/Dargınlığın önüne geçmek istiyoruz.
    ------------------- Kopya, Geçiştirici Cevap ve Mevcut Soru - Yarışmaya dahil ediliyor ve puan/ücret getiriyor.

Yanlış anlaşılan bir konu var arkadaşlar onu da düzeltmek istiyorum.

Bir soru sorulurken cevaplanması zorunlu olan tek bölüm SORU BAŞLIĞI'dır. Açıklama kısmında sorulanlar detaylardır. Cevaplayıp cevaplamamak kullanıcıya kalmıştır.
    Kullanıcı açıklama kısmını cevaplarsa yazdıklarını uzatmış olup daha fazla ücret elde eder.

--------------

Yarışma Duyurusu

Sitede yüzlerce kaliteli sorunun cevabı tam olarak verilmedi. Dolayısıyla sitede bulunan güzel soruların içini doldurmak amaçlı yarışma yapmak istiyoruz.

Şuan için ilk yarışma cumartesi akşamı saat 22:00’da yapılacaktır.
    Yarışma’da her soruya en iyi cevabı veren kullanıcıya 10x cevap ücreti verilecektir. En iyi cevap, gelen 10 yorum arasından seçilecek olup, en iyi cevap yönetim tarafından seçilecektir.
    Yarın veya cumartesi günü detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

20:15 gibi sunucular yükseltilecek olup 1 ile 5 dakika arasında kesinti yaşanacaktır.

Güncelleme 20:45’te aktif olacaktır.

İstek ve Önerilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bol kazançlar dilerim.

Durmak yok maşallah yola devam. Başarılarınızın devamı temennisi ile.

Aynı kategoriden soru sormak engellenmiş bu çok iyi olmuş çünkü unutup aynı kategoriden soruyordum her defasında siliniyordu sorum memnun kaldım şimdi.

Yanlış bilgi işaretlemesi yarışmaya dahil edilseydi daha iyi olurdu, bilgi sorularına uydurma cevaplar gelmesi sitenin para kazanırken öğrenme kısmındaki öğrenme ifadesini gölgeliyor. Bunun dışındaki güncellemeler için elinize sağlık.

Cevaplanmayan soruları yarışma kapsamı adı altında cevaplanmasını sağlamak çok iyi fikir. Sitede sorular soruluyor fakat cevaplayan yok. Güzel bir güncelleme olacak gibi. Fakat benim takıldığım tek nokta diğer kategorisinde de birden fazla kez soru soramıyor oluşumuz. Adı üstünde diğer yani bir çok şeyi içine alıyor bir sağlık ya da coğrafya kategorisi gibi değil.

Güncelleme gayet başarılı olmuş. Böylece cevapsız sorular kalmamış olur. Sitenin gün geçtikçe daha güzel bir hal aldığını görmek sevindirici. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Her şey güzel olmuş ellerinize saglık,yalnız benim anlamadığım ve merak ettiğim bişey var.Anlamlarını bilmedigimiz bir çok kelime soruluyor ve baktıgımda iki yada üç kişi cevaplamış oluyor,kimse anlamını bilmediği kelime sorularını cevaplamıyor sanırım.Cevapların az yada çok olması bişey ifade etmiyor mu?

Yeni güncelleme gayet başarılarınızın devamını dilerim kolay gelsin :slight_smile:

Aslında cevaplanmayan bilgi sorularına cevap yazmak için yarışma yapmaya gerek yoktu ben ilk 5 te olmak için az cevaplanan soruları cevaplıyordum çokta keyifli oluyordu. Yarışma bencede cumartesi olsun hem sınavım bitiyor :smiley:başarılarınızın devamını diliyorum güzel gidiyor böyle ama çok fazla güncelleme oluyor takip edemiyorum. Biraz durun yani :joy:

Gayet güzel olmuş uzun yazma kısmını özellikle çok beğendim. Çünkü cevap yarışmasına girmek istemiyordum zira bir soruya değer verip en iyi cevabı verebilmek adına üstüne araştırma yaparken vakit harcayarak kaliteyi artırırken yarışma bazında geride kalıyordum ve benim gibi bir çok arkadaşım da öyle. Bu yeni güncelleme tadından yenmez olmuş tebrik ediyorum. Lakin yanlış cevap meselesi benim de kafamı karıştırdı. Bilgi sorularına yanlış cevap üzerinde bir etki olmalı ki herkes araştırmalı diye düşünüyorum. Elinize sağlık.

Hayırlısı olsun bakalım. Ama ben de arkadaşımızla katılıyorum. Sitenin karararı… Başım ağrımasın demiş yönetim. Zaten işaretliyoruz işaretliyoruz o kadar işlem yapılsa bile istatiğe yansımıyordu. Bu sayede yönetim üyelerin beddualarından kurtulmuş oldu…

Bu güncelleme ile kısa yazan ve uzun yazan kişiler arasında fark olmuş oldu. Çünkü ben ne kadar arada uzun cevap versem de birçok arkadaş genellikle tüm sorulara uzun cevaplar veriyor. Onlar adına sevdim.

@Alshain Cumartesi günü olacak yarışmadan yeni sorular mı yoksa eski sorularda dahil olacak mı?

Öncelikle cevap sıralamalarını yazı uzunluğuna göre düzenleme yaptığınız için teşekkürler. Yorum ve bilgi cevap yarışması ayrılması da oldukça adil oldu bence. Diğer düzenlemelerde oldukça hoş fakat yanlış cevapların yarışmaya dahil olmaması ve herhangi bir cezası bulunmaması konusuna pek katılmıyorum diğer arkadaşlar gibi. Bu da sitede sık sık karşılaştığımız ve önüne geçilmesi gereken sıkıntılardan biri.

Yeni ve Eski sorular olacak hocam.

İki güncellemede çok güzel güzel olmuş. Bölece hem haksız işaretlemeler yapılmayacak, hem de uzun yazan ile kısa yazan arasında bir fark olacak. Güncelleme çok adaletli olmuş. Elinize emeğinize sağlık👏

Yeni güncelleme herkese hayırlı olsun.En güzel cevap ve karakter uzunluğu güncellemeleri çok yerinde olmuş.

Bence para ödülleri biraz daha artsa daha güzel olabilirdi.

@Alshain Öncelikle tebrik ederim, güzel bir güncelleme olmuş. Yukarıda bahsedildiği gibi, bende cevap yarışmasına katılmıyorum, çünkü ben bir soruyu araştırıp, detaylı bir şekilde cevap verene kadar arkadaşlar tarafından 10 tane cevap veriliyordu bile🙂. O yüzden ben sadece detaylı cevap vermeye odaklı bir cevap verme sistemi uyguluyorum. Site için önerim ise, arada bir çekiliş yaparak hediye verebilirsiniz, yani bu para olarak algılanmasın kullanışlı herhangi bir hediye bir erkek bir kadın üye olmak üzere 2 kişiye verilebilir.

Bronz üyeler katılabilecek mi? Katılamayacak ise nedenini öğrenebilir miyim? Teşekkürler.