Gündemde bulunan 'Sarı Ömer' insanları tedirgin ediyor.

Kırıkkale’de yazın gelmesi ve havaların sıcaklaşması ile 13 cm uzunluğunda ‘‘Sarı Ömer’’ meydana çıktı. Üç evde çıkan Sarı Ömer insanları tedirgin ediyor.
Bilinen bilgilere göre zehri insanları öldürebiliyor. Vatandaşlar kesim çözüm bulmasını istiyor.
![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1564220102-949871-10958429-728xauto.webp">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1564220102-949871-10958429-728xauto.webp]

Askerliğimi Diyarbakır’da yaptığım da bu örümcek hakkında uyarmışlardı komutanlarımız.Orada ona Sarıkız diyorlardı.Geceleri aniden çıkar ve çok yükseğe zıplarlardı. Nöbetler de teröristlerden değil bunlardan korkardık çünkü ısırınca et koparabiliyor ve şoka sokabiliyor.Bir kaçını botumla ezmiştim ki ben böcek bile öldüremem iğrenirim o derece.

Halk arasında sarı kız diye bilinen büyük bir örümcek türüdür. Tam psikopot bir canlıdır, etçildirler ve insanlara da saldırır. Bir metre kadar ziplayabilen bir örümcek ve zehirlidir. Askerliği Hatay’da yapmıştım nöbet yerlerinde görürdük devamlı.

aynen bu tam Bir etçil hayvan insanlara saldıran tek böcek diye sanıyorum çok tehlikeli zehir taşıyor.

Sağlık bakanlığı,çevre bakanlığı,valilik bir çalışma başlatmıştır inşallah.Ekolojik denge bozuldu,iklim değişikliği var sonuçlarını görüyoruz işte.

Eskiden böyle şeyler olmazdı. Şimdi artık hangi kimyasal şirketi atıyorsa veya hangi terörist getiriyorsa bu zehirli örümcekler son yıllarda görünmeye başlandı. Eskiden bu kadar çok yoktu bu zehirli örümcekler.

Az önce nasıl bir canlı olduğunu okudum çok tehlikeli imiş. Ben olsam bende korkardım. İnsanlar için fazlasıyla tehdit oluşturuyor. İnsanların korkması doğaldır. Bakanlıklar tarafından kontrol altına alınması gerekir. İnsanlar ve hayvanlar içinde tehdittir aslında, avlarını kolaylıkla öldürüp zehirleyebiliyor. İnsanlara da aynı yöntemi uygulamaya çalışacaktır. Acilen kontrol altına alınması gerekir, sıcak yerlerde ortaya çıkıyorlarmış. İklim değişikliği ve küresel ısınma yüzünden ortaya çıkmış olabilir. Doğu tarafları bu dönemlerde fazlasıyla sıcak olacaktır o bölge diğer bölgelere oranla daha tehdit altındadır. Daha çok dağılmadan kontrol altına alınıp kimseye zarar vermemesi için harekete geçmek gerekir.

Neden bir örümceğe Sarı Ömer denir ki anlamış değilim. Ahşap veya kerpiç evlerde yaşayanlar çok dikkat etmeleri gerekir. Gerekli önlemleri almaları lazım.

Hakkında pek az bir bilgiye bende sahibim . Bulunduğum yerde akrep kadar korkulan bir böcek olduğunu söyleyebilirim. Havaların ısınmasıyla da ortaya daha fazla çıkmışlar. Özellikle bu aralar adından sıkça bir şekilde duyduğumuz bu böceğin ilaçlamasına ihtiyaç vardır. İnsanların hayatı bir böcek kadar basit olmamalıdır ve yetkililerin gereken çalışmayı yapmaları gerekir. Maalesef bu sene yaz ayında diğer konularda da gereken ilaçlama çalışmaları yapılmamaktadır. Birçok yerde farklı türde böcek ve sinekler ortaya çıkıyor. Özellikle yarasaların sayısında ciddi bir artış söz konusu. Doğanın dengesi bozulmuş. Bu sene her anlamda ters giden birşeyler mevcut. Bu konuda insanların da bilinçlenmesi gerekir. Yetkililer de aynı şekilde gereken işlemleri yapabilsinler ki kötü haberler duymayalım.

Genelde sarıkız da denir. Genellikle ışığa gelen canlılardır. Sokması durumunda ölüme sebep olabilir. Aman dikkat!

Duyduğum kadarıyla çok tehlikeli ve et koparan bir canlıymiş 1 metre kadar yükseğe zıplayabiliyormuş. Ve insanların üzerinde Zıpladığında koparabiliyormuş ve çok zehirli bir canlı .Bazı yörelerde bu böceğin adına sarı kız diyorlar.Aslında bu böcek değil bir örümcek türüdür tamamen etçildir hiçbir bitki ile beslenmez bu böcek görüldüğünde aniden ortamın terk edilmesi gerekiyor. Bu örümcek türü genellikle doğu anadolu bölgesinde çok görülmektedir aslında devlet bu böcek için oralarda ilaçlama yapması gerekmektedir bence .

B
Çoğu arkadaş yanlış bilgi vermiş.Bu örümcekler enfeksiyon yönünden hiç bir saldırganlığı yoktur.Toksikolojik olarak da zehri bulunmamaktadır.Biraz araştırsanız haberlere rastlarsınız.Hz.Muhammed in öldüremediğini nasıl öldüreceksin? Isparta da bununla ilgili haber çıkmıştı. Lütfen öldürerek doğanın ekolojik dengesini bozmayın. Arılar gibi tükenirlerse biz de tükeniriz çünkü bu tip örümcekler zararlı dev çekirgeler ile beslenir.Dev çekirgeler her yıl tonlarca bakliyat hububat ve meyve ağaçlarına zarar vermektedir. Saygılar

Örümcekler oldum olası beni korkutmuştur,ürkütmüştür. Görüntüsü bile endişelenmek için yeterli.

Örümcek örümcek olalı böyle örümcek görmedi.gerçekten çok korkunç bir örümcek.

örümcek hakkında uyarmışlardı komutanlarımız.Orada ona Sarıkız diyorlardı.Geceleri aniden çıkar ve çok yükseğe zıplarlardı.

Normalde böceklerden korkan bir insan değilimdir fakat bu gerçekten korkutucu. O değil de merak ettiğim tek bir konu var böceği neden Sarı Ömer demişler ki.