Gündüz vakitleri insanlara neden daha güvenli gelir? Sebepleri nelerdir?

Gündüz Vakitleri İnsanlara Neden Daha Güvenli Gelir ? Sebepleri Nelerdir ?

Başlıkta harfleri büyük yazmaya devam ederseniz ve soru işaretleri doğru yerde olmazsa sorularınızı silmek durumunda kalacağım…

Neresi Büyük Anlamadım Da

Çünkü insanlar gördüğü şeylere daha çok güvenir.Gündüz de çevreyi görebildiği için insan geceye göre daha rahat olur.

Çünkü gündüzleri güneş her yeri aydınlattığından dolayı insanlar her yeri görebilir ve arkasından yanından bir şey gelemez.

Günün aydınlık olduğu saatler insanlar için tehlike arz etmez genel olarak. Havanın kararmasıyla birlikte gördüklerimiz netliğini kaybetmeye başlar, yani üzerlerine karanlık çöker. En basitinden gözlerinizi kapatın ve yürümeyi deneyin. Birisi kolunuza girse dahi attığınız her adımda tedirginlik ve güvensizlik yaşarsınız. Hareketleriniz ya yavaşlar ya da ilerleyemezsiniz. Buradan bile yola çıkarak aydınlığa ve aydınlıkta gördüklerimize güvenerek hareket etmek hemen pek çok hususta rahatlık hissettirir. Suçlar ve tüm kötülüklerin gece işlenmesinin sebebi de budur zaten. Karanlık tekin olmadığından pek çok insan gece dışarıda bulunmayı tercih etmez ve boş alanlar kötülüklere ve güvensizliklere gebe kalır.

İnsanlar gündüzleri daha iyi görürler ve insanlar bilmedikleri ve görmedikleri şeylerden tedirgin olur ve korkar. Gece karanlığı insanları, hırsızları ve bu ve benzerlerinin niyet ve fiziklerini saklamaya imkan verir bu sebeple gündüz dolaşabildiğimiz bazı yerlerde gece dolaşmamız bazen zor olabilmektedir. Art niyetli kişiler genellikle fiziksel bir zarar verecekleri zaman bunu gece saatlerinde yapmaya özen gösterirler. Aslında gündüzde bazen gece kadar korkutucu olabilmektedir. Çünkü bazı insanlar baskın tarzında bir etki yaratmak için gece olması beklenen hırsızlık gibi davranışları gündüz siz evde yokken yparlar. Dışarıdan bakanlar da gündüz vakti eve giren kişinin hırsız olabileceğini akla getirmez çünkü mantıksızdır. Buna benzer örnekler vardır. Balkonun penceresini güpegündüz söken bir adam evi soymuş. Çevre sakinleri adamın ev sahibi tarfından çapırılan tamirci sanmışlardır.

Çünkü her şey her yer görünüyor. Diğer türlü karanlıkta herkes bir yere saklanabilir bir şeyler olabilir. Ama sanmayınki gündüz bunlar olmuyor. Ama Allah büyük ya, birgün öyle yapa yapa kendi anasına ablasına denk gelicek o zaman görecekler…Ben gündüz gözüyle de taciz edildiğimi hatırlıyorum sırf tek başıma otobüs bekliyorum diye ayının biri gelmişti yanıma. Gündüz gözüyle bazılarına cesaret gelebiliyor, sanmayın gündüzleri çok az tehlikeli. Hele kadınsanız bu ülkede gündüz bile tehlikedesiniz. Neyseki biber gazım var. Rahmetli babam sağolsun… Bir soysuza denk gelirsem sıkacağım. Bir zararı yok öldürmüyor insanı. En azından bağırır kaçarsınız siz de. Rüzgar yönüne dikkat edin, benden tavsiye, şüphelendiğiniz an bir anlığına elinizi çantanıza atın ve hemen ona özel bir gözünüz olsun oradan onu alın. Sıkma esnasında gözünüze dikkat edin.

gündüzleri bütün insanlar hehemn hemen sokakta olur. kötü bir işe kalkışmak isteyen bir kişi bunu gündüz yapamaz. örneğin hırsızlık olayları daha çok gece yaşanır bunun nedeni budur.

Temel sebebi gündüzleri herkesin uyanık olması,iş yerlerinin,kurumların,hastanelerin her daim açık olması ve ihtiyaç dahilinde erişme imkanının olmasından mütevellit yıllardan beri insanlar gündüzleri gecelerden daha güvenli bulurlar.

Çünkü karanlık çöktüğünde bütün pislikler ortaya çıkar.Otçusu,hapçısı,hırlısı,hırsızı,tacizcisi hep karanlık çöktüğünde çıkar ortaya.Gündüzde vardır toplumda böyle insanlar belki ama çoğunlukla geç vakitlerde daha çok kargaşa meydana gelir.Hem gündüz kalabalık ortamlarda insanlar absürt durumlardan daha az etkilenirler.Çünkü topluma olan güven söz konusudur.

Gündüz vakitleri daha güven verir insana bunun nedeni akşamın görünmez karanlığından korkmaktır belkide . Insan görmek ister görünce güvende olduğunu hissetmek ister

Daha çok psikolojik olduğunu düşünüyorum. Çünkü insanlar gündüzler daha gözle görülür diye her kötülük gecenin karanlığında olur gibi düşünüyor olabilir.

sonuçta gündüz her şey görünür aydınlık başımıza bir iş gelirse her yer açık ve insanlara hemen ulaşabiliriz…fakat gece karanlık ve korkutucu olur…aradığımız bir şeyi bulamayabilir yada kişilere o vakitte ulaşamayabiliriz…