Günlük su ihtiyacı nasıl hesaplanır?

Günde ne kadar su içmeliyiz? Günlük su ihtiyacımızı nasıl hesaplarız?

Günlük su ihtiyacımızı kilomuza göre hesaplariz örneğin 60 kilo ve civarindaysak en az 2 litre su içmemiz gerekir

Kişinin yaşına, cinsiyetine, günlük yaptığı aktiviteler ve su kaybına bağlı olarak hesaplanıyor ancak normali 2-2,5 litre olarak söyleniyor.

Boy, kilo, günlük hareketler, cinsiyet ve en önemlisi yaşına bağlı olarak değişir. Bir bebekle yetişkin bir bireyin günlük su ihtiyacı bir değişir. Uzman doktorlar bunu hesaplayabilir.

Boy kilo indekse göre hesaplama yaparak icmemeiz gereken su ihtiyacını belirleyebiliriz. Ama uzmanlar genel olarak 2.5 litreye yakın su içilmesi gerektiğini söylüyor

Günlük su ihtiyacınızı kilonuz . 0,03 ile çarparak bulursunuz. Diyelim ki 50 kilosunuz 50 . 0,03 = 1,5lt su ihtiyacı vardır.

günlük Su ihtiyacı bir çok sebeplere bakarak hesaplanır kiloya boya gibi bence 18 yaşını geçmiş bir bireyin 2-3 litre içmesi gerekir

Genellikle günlük su ihtiyacı kişinin boy, kilosuna gün içinde yaptığı spor, egzersiz gibi aktivitelere bakarak hesaplanır. Her insan için değişiklik gösterir.

En az 8 bardak su içilmesi gerekiyor onun dışında kiloya göre bu farklılık gösterebilir.

Bazı araştırmalara ve söylentilere göre, günlük su ihtiyacı İki buçuk litre olmalıdır. Fakat herkes için geçerli değildir. Günlük su ihtiyacı kilo ve boy ortalamasına bağlıdır. Bazı insanların günde İki buçuk litre su ihtiyaç duyulurken, bazı kişiler 1,5 veya 1 litre suya ihtiyaç duyar.

Günlük su ihtiyacı kişinin boy, kilo ve kronik bir hastalığı varsa buna göre hesaplanır. Kişinin günlük aldığı sıvı ve çıkardığı sıvı dengeli olmalıdır. Böbrek yetmezliği olanlarda sıvı kısıtlaması gerekebilir. İshal gibi sıvı kaybedilen rahatsızlıklarda vücudun su kaybını önlemek amacıyla daha fazla su tüketimi önerilir. Yetişkin sağlıklı bir insanın günlük tüketmesi gereken su miktarı 2000-3000 ml arasında olmalıdır.

normal bir insan günde 3 litre kadar su tüketmelidir kiloyla da doğru orantı da yükselmelidir .

Günlük şu ihtiyacı kişinin yaşı , kilosu ve boyu göz önünde bulundurularak hesaplanır .

Günlük su ihtiyacını hesaplayamazsın imkansız bir şey bu.

Çünkü çok değişkeni var.

Susadıkça su iç zaten yeter o zaten.


Kişisel temizlik ve yaşamsal faaliyetlerini devam ettirecek kadar suyun toplamıdır

Günlük su ihtiyacımızı kilomuza göre hesaplariz

günlük su ihtiyacı insandan insana farklılık gösterir. Her gün bir litre kota koymak yanlış bir bilgi yanlış bir davranıştır. İdrar rengine göre yani koyuysa eğer az içiliyor demektir şeffaf ise vücuttaki su miktarı normal demektir.