Günümüzde Youtuberlerin şarkılarının normal şarkıcılardan fazla dinlenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Günümüzde normal mesleği şarkıcılık olan insanların eserleri, youtuberlerin çıkardığı parçalardan az dinleniyor nasıl değerlendirirsiniz ?

Şuanda dönem maalesef bunu gerektiriyor. Youtuberların şarkıları kötü olsa bile çok büyük kitleleri olduğu için viral olması daha kolay oluyor. Sosyal medya sayesinde herkes kolaylıkla şarkı yayınlayıp milyonlara dinlettirebiliyor. Rekabet gittikçe artıyor bu nedenle sanatçıların işi gerçekten zor diyebiliriz.

Youtuberlar normal şarkıcılardan daha çok dinleniyor çünkü onların şarkılarını insanlar daha çok merak ediyor ve şarkının yayılıp patlaması an meselesi oluyor.

Aslında kulağa güzel gelen şarkı dinlenir.Kimisi çok dinlendiği için meraktan dinler kimisi gerçekten beğenir kimisi söyleyen kişiyi sevdiği için dinler.Ama şu bir gerçek ki kaliteli şarkılarımız,türkülerimiz hakettiği değeri görmüyorlar.Bu da sosyal medya sayesinde gençler arasında oluşan farklı kültürleşmelerin bir sonucudur.

Youtube sadece bir meseleyi ele almaz her kitlenin ilgisini çekebilecek her türlü konuyu ele alır.Youtuberlar sadece şarkı amaçlı videolar çekmedikleri ve her videosunda insanları güldürmeyi başarabildikleri için kitleleri her geçen gün katlanıyor. Youtuberler birbirlerini eleştri videolarıyla sürekli birbirleriyle olan etkileşimleri insanlarda merak konusu oluyor ve insanlar kendilerini onların dünyasına kaptırıyor.Her youtuber Youtubeye para için başlamadı ama şarkıcılar için bunu söylemek zor.youtube bir Aile ortamıdır. İyisiyle kötüsüyle kitleleri her zaman büyüyecek. Ayrıca artık youtubede para olduğunu gören ünlüler Youtubeye başladı. Bu onların para için koşturduğu gerçeğini değiştirmez. Youtuberleri karalamaya çalışan bazı haber kanalları onların kitlesinin çok fazla olmasını kıskanıyorlar ve haberlerinde onları oyuncak ediyolar. Sonra dava açılınca boşa dava açmayın kaybedersiniz diyorlar. Sonuçta 1 milyon tl para cezası yiyerek kendileri kaybediyor.

İyisiyle kötüsüyle kitleleri her zaman büyüyecek. Ayrıca artık youtubede para olduğunu gören ünlüler Youtubeye başladı. Bu onların para için koşturduğu gerçeğini değiştirmez.

böyle olmasının sebebi yüksek takipçileri ve bu İnternete daha çok on planda olması buna sebep oluyor.

Youtuberların daha çok dinlenmelerinin sebebi önceden oluşan bir kitlelerinin olmasıdır bence. Şarkılarının sadece belirli bir kitleye değilde herkese karşı oluşturmaları da buna örnek gösterilebilir. Bunun dışında youtuberlar birbirlerine diss atarak veya karşılıklı atışmalarla şarkılar yazarak insanların ilgisini çekiyor. İnsanlar bir sonraki şarkıyı merakla bekliyor. Acaba o ne de dedi cevap olarak diye.

Kesinlikle bunun ilk nedeni youtuberlar şarkı çıkarmadan önce kitlelerine belirli mesajlar vererek dinlenip dinlenilmeyeceklerini yokluyorlar. Sonrasında oluşan kitleye şarkı sunulunca dinlenmeler tabiki artar. Bir diğer neden olan diss kavgaları da insanların açıkca dikkatini çekiyor. Hiç bir ünlünün diss kavgası yaptığını gördünüz mü?

Klasik şeylerden sıkılmasından dolayı milletin ondan dolayı çok dinleniyor yoksa güzel olduğundan değil.

Sosyal medya en büyük haberleşme aracı olduğundan dolayı gayet normal görüyorum

Bence bunun olması gayet normal bir şey.Youtuberler sosyal medyanın bilinirlik bakımından en güçlü insanları.Şarkı çıkardıklarında da sosyal medya avantajlarıyla birçok şarkıcıdan daha fazla dinleniyorlar.Youtube onların mecrası.

Yoturuber normal şarkıları cok dınlenıyor ben bunu bot atıyorlar dıye duşunuyoum

Youtuberlerin hayran kitlesinin çok olması ve onların çok sevilmesi yüzünden bu kadar beğeniliyor.

Halkın büyük çoğunluğu internetten çok televizyon izliyor. Televizyonda müzik programları pek yok. Gençler ise internette daha aktif. Youtuberlerin daha fazla dinlenildiği aslında bir yanılgı…Youtuberler internet ortamında fazla dinleniliyor demek daha doğru olur…

Günümüzde Youtube fenomenlerinin şarkıları daha çok dinlenmekte ve tutulmaktadır. Dinleyici kitlesi farklı ses, farklı parça ve farklı bir havada klip izlemek ve dinlemek istiyor. Reynmen ilk videosunda 1 milyon hite sahip olmuştu ve ikinci klibinde paylaşır, paylaşmaz anından izlenme ve tıklama rekoru kırdı.

Günümüzde YouTube televizyonun önüne geçmiş bulunmaktadır.Özellikle küçük ve genç yaştakiler YouTube fenomenlerine çok ilgi duyuyor. YouTube’da insanlar hayatlarını daha açık yaşadığı için halk onları içselleştiriyor.Tv şarkıcılarındansa daha yakın hissediyor ve yaptığı işleri daha fazla merak ediyor.