Güzellik genlerden mi gelir?

Güzellik genlerden mi gelir? Güzellik algısı neden bu kadar önemlidir?

Güzellik genlerden gelir evet. Anne veya babadan gelir. Ya da her ikisinin ailesinden gelir. Güzellik kavramı görecelidir. Kişiden kişiye, bakış açısına göre değişir. Herkeste güzellik kavramı farklı anlamları olabilir. Kimi dış güzelliğe bakar , kimisi ahlak güzelliğine, kimisi fiziksel özelliklere, kimisi yüz güzelliğine bakar. Herkeste güzellik kavramı farklı bir niteliğe sahiptir.

aynen öyle güzellik anne tarafından veya baba tarafından gelir ama şimdiki zaman da herkes kendini güzel yaptırabiliyor.

Güzellik elbette genden gelmektedir.Yani bunu açacak olur isek anne ve babadan bir gen alan bebek bu şekilde ilerler ve güzellikler bu şekilde genlerden gelmektedir.

Güzellik aileden gelen genlerden oluşur. Ama günümüzde plastik cerrahi ve estetik operasyonlar ile insanlar çok güzel olabiliyor. İnsanlar artık iç güzelliğe değil dış güzelliğe önem verdiği için güzellik algısı ön plana çıkıyor. İş görüşmelerin de bile güzel olan kişilere işe alım sürecinde öncelik veriliyor.

doğrudur gelir benim kuzende oyle doğustan yuzu petek gibi

Güzelliğin büyük bir kısmı genlerden gelir.Kalan kısmı ise kişinin kendine ve vücuduna iyi bakması ile oluşan güzelliktir.Ama doğuştan gelen güzelliğin yerini hiçbir şey tutamaz.


Güzellik bence genlerden gelir .Anne veya babanın özelliklerini üzerinde taşır.Ama güzellik kavramı kişiden kişiye değişir. Kimileri için güzel kelimesi bambaşka olurken kimileri için ise dış güzelliktir.

Evet genlerden gelir anne baba veya yakın akrabalar güzelse kız veya çocukta güzeldir

Bence değil o kadar çirkin insanın o kadar güzel çocukları varki hayretle bakıyorum.

Bence genlerden gelir her insan kendi ruh haliyle güzeldir

Güzellik genlerden gelir.Ama iç güzellik her şeyden güzeldir.Asıl önemli olan insanın içidir.

Genetiktir, kişiden genlerle gider gelir. Yani anasınına bak kızını al diyiyorlar o söz doğrudur.

Bence evet genlerden gelen bir şey güzellik. Sonuçta bir anne ve babamız var onların genlerini taşıyoruz. Anne ve babamız güzelse, güzel dış görünüşe sahipse doğacak olan çocukta güzel oluyor bence.

güzellik genlerden gelir tabiki ama güzelliğin asıl sebebi altın orandır.

Evet güzellik genlerden gelir. Güzellik algısı aslında adı üstünde algıdır. Birileri bazı kadınları ya da bazı erkekleri daha güzel olarak görür. Hepimizin kafasında çok beğeneceği bir tip illa vardır. Herkes iç güzellik daha önemli dese de insanlar kısmen de olsa dış güzelliğe önem veriyorlar. Ve bu bir gerçek zaten, illaki birileri gerçekten çok güzel ya da çok yakışıklı…

Evet güzellik genlerden gelir.Guzellik kavramı herkes için geçerlidir.İnsanoğlu doymaz nefse sahiptir.Herseyin en iyisi en güzeli olsun ister.Bu yüzden şairinden, aşığından tut herkesi güzeli güzel olanı arar bu doymayan nefisten kaynaklanır.

güzellik genlerden de gelir sadece genlerden gelmekle olmaz insanın kendine bakmasi da gerekir

Güzellik kesinlikle genlerden gelir. Anne baba güzelse çocukta güzel olur. Güzelliği korumak bakımla olur.

Bence öyle genlerden gelir ama çirkin olan insanlar genelde estetiğe baş vura biliyor