Hafızlık sizin için ne anlam ifade ediyor?

Hafızlık sizin için ne anlam ifade ediyor?

Nasıl anlatırsınız?

İleri derece dini bilgi ve birikimne sahip kişiler .

Hafızlık küçük yaşta Kuranı Kerim’i ezberlemek. Küçük çocuklar geliyor aklıma.

normal bir imamın bildiği bilgilerden daha çok bilgi biliyor benim gözümde baya bir yüksek

Bir şeyi ezberlerken başka bilgilerle kata kata en sonunda bütün olarak harmanlaştırabiliyorsa çok güzel ama sadece ezber alt boş başarı olur.

hafızlık kuranı kerimi baştan sona ezbere bilmek demektir hafızlık çok yüce birşeydir allahın kitabını ezberlemek mükemmel birşeydir

Yalnızca ezber yapmakla kalmayan özellikle manası ile birlikte anlayıp muhakeme yeteneğini de işin içine katarak gerçek mânâda dolu bir biçimde Kur’an-ı Kerim’i ezberlemeyi başaran biri ise ne mutlu ona. Çünkü bütün anlamını aldıktan sonra ehli kur’an biçimde yaşamaya başlayacaktır diye düşünüyorum. Bu yüzden bence hafız olmanın özü de anlamını öğrenmekle mümkündür.

Kuranı ezberleyen kişi demektir ve gerçekten çok güzel, saygı duyduğum bir mertebedir.

Hafızlık iki şey için kullanılır. Birincisi Kuranı baştan sona ezberleyenler, ikiciside 100 bin hadis ezberleyenler de hafız denilir. Kuran hafızı olmak zordur. Meşakkatli bir iş olmasına rağmen insana mutluluk ve huzur verir. Önemli olan ise o hafızlığı taşıya bilmektedir. Ne hafızlar var ki sadece ezberlemişler gerisi boş hiçbir şeye dikkat etmeden yaşıyorlar. Ama kuranın hükmüne göre yaşayanların her daim elini öperim küçük yada büyük fark etmez benim için.

Kuranı ezberleyen dinen bilgisi olan bilgili kişilere denir

benim gozumde ulasmasi cok zor bir mevkidir. gercekten yetenekli insanlar hafiz olmayi basarabilir

Hafızlık çok güzel bir müessese kuranı ezbere bilmek ve onun ile amel işlemek gayet güzel bir şey heves eden herkese nasip olur inşallah.

Allah’ ın kelamını hafızasında taşıyıp hakkıyla yaşayabilen insan.

hafızlık Kur’an’ın ezberlenmesi anlamına gelir

Hafızlık gayet güzel bir meslek hem sevap kazanıyorsun hemde insanlık için faydalı bir insan oluyorsunuz.

Farklı bir mertebe daha yüce insanların hafız olduğuna inanırım.