Hakem Hataları İçin Ne Yapılabilir?

Bilidiğiniz üzere Türk futbolunda hakem hataları çok fazla olmaya başladı sizce bu hataların önüne nasıl geçilebilir/Yabancı hakem getirilirse sizce başarılı olur mu.

Herkes maçların şike koktuğunun bilincinde ancak sanki şike yokmuş gibi hareket ediliyor. Bu durumda yabancı hakemin bir anlamı olacağını sanmıyorum. Türk hakemlerinin bilinçli olmayan hataları var mıdır, tabi ki var ama kasıtlı hareketlerin yüzdesi de az değil. O yüzden pek önlenebilir bir durum olduğunu düşünmüyorum hocam.

Deneme amaçlı yabancı elbette getirilebilir ama ona da bir kılıf bulurlar taraf tutuyorlar diye

Bence fedarasyonun sık sık toplantı yapması lazım.Birde bence yabancı hakemler çözüm değil baştan yapılanma lazım sadece.

Bence çok fazla hakem hatası olursa o haftanın hakemine bir dahaki hafta maç verilmesin.

Bence yabancı hakem opsiyonu denenebilir ya da yapılan hatalara göre hakem maaşlarında kesintiye gidilebilir.

Yabancı hakem gayet mantıklı bir fikir gibi bu fikir uygulanabilir. Belki bu şekilde hatalar giderilir.

Hakemlerin yabancısı yerlisi fark eder mi bilinmez ama işini ehli birileri maçlarda hakemlik yapmalı diye düşünüyorum.

Hakem hataları diğer ülkelerde de oluyor bunun önüne geçmek mümkün olmayacağını düşünüyorum, yabancı hakem çözüm değil.

Eş zamanlı bir sistem kullanılmalı .Sonuçta maç bittikten sonra hakem hatası fark edilse de bir şey değişmiyor .Yabancı bir hakem gelmesi olumlu bir etki yaratabilir bence .