Haklı olmak insanı mutlu eder mi?

Haklı olamak mutlu eder mi?

Elbette eder. Ama bu sevdiğimiz birini kaybetmemize sebep olduysa da üzer bence. Çünkü herkes kendince haklıdır. Kavganın haksızı olmuyor maalesef.

Olay veya duruma bağlı bence kötü bir konuda kendimiz haklıysak bile İnsan bazen mutsuz olabiliyor.

Haklı olmak tabi ki insanı mutlu eder. Fakat haklı olmak acılarımızı dindirmiyor ama biraz da olsa vicdanımızı rahatlatıyor.

Bence mutlu etmekten çok suçsuz oluşumuz bizi mutlu eder

Evet hemde insanların karşısında beni mutlu ediyor yani birazda olsa .

Öyle olaylar vardır ki haklı olmak, bırak mutlu etmeyi insanı yerden yere vurmaktan beter eder. Keşke haksız olsaydım da mutlu olsaydım dersin. Bazen haklı olmak insanın içine anca dert olur.

Yerine göre değişkenlik gösteren bir durum, bazen haklı çıkarsın ama bu senin için iyi olmayabilir, bazen de iyi olur mutlu olursun.

Eder. Kendi doğru bulmak insanı mutlu eder özgüvenin artar sonuçta haklısın.

haklı olmak insanı yükseltir ve mutlu eder ama kötü Bi konuda haklıysan insanı üzer

Her zaman için bu durum geçerli değil bazen haklı olduğumuz için üzüldüğümüz zamanlar da olur.

Aslında olaya bağlı bir durum. Bazen haklı olsan da bir şey değişmiyor ve mutlu olmak yerine çaresizlik insanı daha çok üzüyor. Ama haklı çıkmak gurur verici olabiliyor insanı mutlu ediyor.

Haklı olmak genelde mutlu eder ama duruma göre bence eğer bir arkadaşımız bir hatalı karar vermekteyken ona yaptığının hata olduğunu vs söylediğimizde sonra gerçekten de haklı çıktıysak arkadaşımız üzüldü diye keşke haklı olmasaydık diyebiliriz veya başka konuda da haklı çıktığımızda da seviniriz

haklı olmak herkesi mutlu eder sonuçta pozitif bir durumdur. Ancak bazı duumarda ki bunar istisnadır keşke yanılsaydım diyebilir insanlar. Kötü bir şey için haklı çıkmayı istemezler.

Haklı olmak insanı mutlu ediyor ki insanların çoğu, bir tartışmada haksız olsalar bile bunu kabul etmek istemiyorlar ve haklı olabilmek için, daha doğrusu haklı görünebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Hatta sınıra ulaşıldığında bu tartışmada hakaretlerden başka bir şey duyulmuyor. Hakaret ederek kendi üstünlüğünü kabul ettirmeye çalışıyorlar ama bunu fark etmeden yapıyorlar. Belki de kavga ve dövüşler, hatta yaralama ve ölümler de belki bu üstünlük sağlama ve güçlü olan olma çabası sonucu bir vahşettir.

Bence haklı olmak insana huzur verse de mutlu etmediğini düşünüyorum. Çünkü kişinin karşısındaki insan haksız olmaktan bir ders çıkarmıyor.

Haklı olmak insanı bazen mutlu etsede bazen de mutsuz edebilir çünkü bir konuda haklısınız ama haklı olduğunuz konu kötü bir şeydir o yüzden haklı olduğunuz zaman bile mutsuz olabilirsiniz ama haklısınızdır sonuç olumludur güzel bir haber çıkmıştır o zaman bu haklı durumumuzda mutlu olursunuz ama haksız durumdan olumsuz bir sonuç oluşmuştur bu durumdan da üzülürsünüz

Haklı olmak mutlu olmaya yetmiyor. Mutlu olmak için haklı olmaya da gerek yok. Bazı durumlar vardır ki haklısındır ama mutlu değilsindir. Biri seni aldattığında mesela onu bırakmakta haklısındır ama geçen zamana karşı üzgünsündür. Bir arkadaşınla haklı olduğun bir konu için tartışırsın ama arkadaşınla aran bozulduğu için üzgünsündür.

Hangi konuda kime, neye karşı haklı olduğuyla alakalı değişir. Karşındaki insan sana asla yapılmaması gereken bir şey yapmıştır sana veya aranızdaki ilişkiye ve bu durumda sen kesinlikle haklısındır o kıvırmaya çalışır belkide inkar eder fakat bu haklılık seni hiçbir şekilde memnun, mutlu etmez. Sadece boş bir örnekle açıklamak istediğim şuki konudan konuya, kişiden kişiye, olaydan olaya değişir.

İnsandan insana ve konudan konuya değişir