Haltercilerin boyu neden kısa olur ve bu durumun avantajları nelerdir?

Haltercilerin boyu neden kısa olur? Bu durumun avantajları nelerdir?

Çünkü halterin altına kolaylıkla girebilir yani uzun bir insan halteri kaldırmakta kısa insana göre zorluk çeker bu yüzden uzun insanlardan çok kısa insanlar haltercidir

halterciler kısa boylu seçiliyor çünkü ağırlığı dengeli , sağlam ve güçlü bir kaldırış için kısa boylu olmak daha fazla avantaj sağlamaktadır.

boy uzunluğunun kısa olmasının avantajı,omuz boyu ile halteri daha rahat kavramasıdır,boynun kısa olmasının nedeni iste hep ağır kaldırmasıdır

Sürekli yukarıdan ağırlık geldiği için antrenmanlarda yarışlarda gibi sürekli ağırlık kaldırdıkları için boyları kısa ve bana göre avantajı kollar ve boy kısa olduğu için kaldırma süresi aza iner

Haltercilerin boy uzunluğunun halterden sonra olduğunu düşünmek yanlıştır. Bilinçli bir şekilde halterciler kısa seçilir.

Halterciler küçük yaştan ağırlık kaldırmaya başladıkları zaman vucudlari uzamayabilir ağırlık karşısında. Veya kısa boylu insanlar bilerek seçilir.Bu dengeli olabilmek ve kol ve boy kısalığı sayesinde süreden ve gucden tasarruf etmektir.

Over clock işlemcinin hızını arttırmak ve kapasitesini yükseltmektir. Bilgisayarın vereceği en üst seviyeye çıkarmaktır. Bilmeyen kişiler tarafından yapılmamalıdır. Zarar görebilir alet.Over clock işlemcinin hızını arttırmak ve kapasitesini yükseltmektir. Bilgisayarın vereceği en üst seviyeye çıkarmaktır. Bilmeyen kişiler tarafından yapılmamalıdır. Zarar görebilir alet.Over clock işlemcinin hızını arttırmak ve kapasitesini yükseltmektir. Bilgisayarın vereceği en üst seviyeye çıkarmaktır. Bilmeyen kişiler tarafından yapılmamalıdır. Zarar görebilir alet.Over clock işlemcinin hızını arttırmak ve kapasitesini yükseltmektir. Bilgisayarın vereceği en üst seviyeye çıkarmaktır. Bilmeyen kişiler tarafından yapılmamalıdır. Zarar görebilir alet.Over clock işlemcinin hızını arttırmak ve kapasitesini yükseltmektir. Bilgisayarın vereceği en üst seviyeye çıkarmaktır. Bilmeyen kişiler tarafından yapılmamalıdır. Zarar görebilir alet.Over clock işlemcinin hızını arttırmak ve kapasitesini yükseltmektir. Bilgisayarın vereceği en üst seviyeye çıkarmaktır. Bilmeyen kişiler tarafından yapılmamalıdır. Zarar görebilir alet.Over clock işlemcinin hızını arttırmak ve kapasitesini yükseltmektir. Bilgisayarın vereceği en üst seviyeye çıkarmaktır. Bilmeyen kişiler tarafından yapılmamalıdır. Zarar görebilir alet.Over clock işlemcinin hızını arttırmak ve kapasitesini yükseltmektir. Bilgisayarın vereceği en üst seviyeye çıkarmaktır. ilmeyen kişiler tarafından yapılmamalıdır. Zarar görebilir alet.Over clock işlemcinin hızını arttırmak ve kapasitesini yükseltmektir. Bilgisayarın vereceği en üst seviyeye çıkarmaktır. Bilmeyen kişiler tarafından. Zarargörebilir alet.Over clock işlemcinin hızını arttırmak ve kapasitesini yükseltmektir. Bilgisayarın vereceği en üst seviyeye çıkarmaktır. Bilmeyen kişiler tarafından yapılmamalıdır. Zarar görebilir alet.Over clock işlemcinin hızını arttırmak ve kapasitesini yükseltmektir. Bilgisayarın vereceği en üst seviyeye çıkarmaktır. Bilmeyen kişiler tarafından yapılmamalıdır. Zarar görebilir alet.Over clock işlemcinin hızını arttırmak ve kapasitesini yükseltmektir. Bilgisayarın vereceği en üst seviyeye çıkarmaktır. Bilmeyen kişiler tarafından yapılmamalıdır. Zarar görebilir alet.

Çok ağırlık kaldırdıkları ve hayatları ağırlık kaldırmaktan ibaret olduğu için kısalardır.Ancak kısa olmaları büyük bir avantajdır çünkü kaldırılacak mesafeyi azaltmış olurlar.

Ağırlık kaldırdıkları ve devamlı yükün altında kaldıkları için fiziki olarak uzatmaları kısıtlı olur. Fiziki olarak bir dezavantaj gibi görünse de yaptıkları spor için bu onlara bir avantaj sağlar. Ağırlığı kaldırdıkları mesafa daha az olduğu için ve boylarının kisaligindan dengelerini sağlamaları daha kolay olur.

Haltercilerin boyu kısa oldukça, fizik kurallarının gereği zemine daha az basınç uygular. Bu durum da halteri kaldırma işlemi kolaylaşır.

Ağır kaldırdıkları için boyları kısa olur zemine karşı bir güç gösterdikleri içindir