Hamama gitmek mı? Spaya gitmek mı?

Erkeği kadını gençliği yaşlısı vazgeçilmezidir hamam ve spa ya gitmek.

Peki sizler hangisini tercih ediyorsunuz?

Masaj kesinlikle daha rahatlatıcı ve insanı kendinden geçiricidir. Masajı verdiği rahatlama hissini hamam veremez. Hamam sadece temizlik amacıyla veya kadınların eski geleneklerimizde olduğu gibi gelin baktıklarında hamama götürerek onu incelerlermiş. Eğer beğenirlerse oğullarına alırlarmış. Bu hikayedeki gibi hamam kadınlar için muhabbet, dedikodu ve ortam kurmak amaçlı yaptıkları bir iş olarak kalıyor.

Ben hamamı sevenlerdenim en az ayda bir gidiyorum rahatlatıyor da işin doğrusu ama spa ile karşılaştırırsak ne olur ona bir şey diyemiyeceğim.

Spaya hiç gitmedim ama hamam keyifli bütün stres sıkıntı yorgunluk göbek taşında kalıyor bence. Ara ara arkadaş ortamı yada sevdiklerin ile birlikte toparlanıp gidilmeli keyifli anılar bırakılmalı

Bence her ikisinede gitmek gerek önce hamam arkasından masaj süper ikili şidetle tavsiye ediyorum. İnsani inanılmaz rahatlatıyor.

hamam daha keyifli her zaman

Tabiki hamama gitmek benim tercihim. Sıcak hamamı sevmem ama ılık olucak. Hamam sevdiğimmm :rofl:

Hamam eski gelenek ve kültürlerimizde kaldı. Eskisi gibi yaygın değil. Ama yaygın olmasını çok isterdim.

Açıkçası ikisine de gitmiyorum. Ama söyle iyi bir masaj yapan kadın denk gelirse spaya gitmek daha mantikli geliyor şu an düşününce.

Hamama gitmek daha mantıklı geliyor bana. Hem keyifli oluyor hem de sıcaktan tim vücudun gevşeme fırsatı oluyor.

Alayı tercih ederim. Çünkü birçok masaj yapıldığı için vücuda yararlı olacaktır.

Her ikisi de bence güzel ama hamama gidip bir kese yaptırmak daha da güzel olur.

Spaya gitmeyenler ayda bir gidin derim. Sebebi ben 7 yaşından beri yapıyorum ve sertifikasını aldım. Tabii ki hamamda çok iyi ancak spa kadar rahatlattigini düşünmüyorum.
İnsanın anatomisi in rahatlamasi için gerekli.

Hamam can dır. Her ay bir grup arkadaş düzenli olarak gideriz. Hamamdan çıkınca soda ayran üstüne 1 2 saatlik uyku vücut kendine geliyor ne yorgunluk kalıyor ne bir şey.

Hamama gitmeyi sevdiğim kadar başka birşey sevmem yani ne biliyim hamamın yerini başka birşey tutmuyor.

Hamam tabii ki. Kızlarla birlikte ayda bir gidiyoruz.

ikisinin yeri de bence ayrı yahu,

Yaş 27 fakat ne hamama gittim ne de spa merkezine. Bu saatten sonra da tercih edeceğim mekanlar olduğunu düşünmüyorum açıkçası. İki tarafta da uygulanan işlemleri evde biraz özenle daha güzel kılma imkanımız var nasıl olsa. Herkesin bulunduğu ortamlardan anca mikrop bulaşır.

Spayı tercih ederdim. Hamam beni pek açmıyor. Ama masaj güzel olurdu.

Daha sosyete işi hamam gibisi yok Fırsat buldukça hamama giderim