Hamile kadınlar aşerdikleri herşeyi yemeli midir?

Hamile bir kadın neden canının çektiği bir yiyeceği yemeli? Yiyemez ise ne olur? Bu durum kocaları bezdiriyor mu?

Hamile kadin asermesi normal bir durumdur. Hamile kadin aserdigi seyi yemezse herhangi birşey olmaz . Ancak hamile olduğu ve bican taşıdığı için ozenli davranarak makul isteklerini karşılamalıyız.

Hamilelikte hamile bayanın bütün duyguları bebeğe geçer bu yüzden bütün yapılabilecek istekleri yerine getirilip mutlu edilmelidir.

Hamile kadınların her ıstediğini yemesi yanlış bir durumdur. Tabi ki canı istediği ürünleri yemesi ve kendini mutlu etmesi gerekir. Ancak yemezsem bebeğime bir şey olur psikolojisi tamamen yanlıştır. Dünya genelinde baktığında hamilelerin doğum sonrası kilo verememe sebebi budur. Çünkü gereğinden fazla tüketmişlerdir. Örnek olarak diğer milletlere bakıldığında bir kaç ay sonra kadınlar eski vücutlarına dönebiliyor. Bizim ülkemizde doğumdan sonra çoğu kadın ne kadar zaman geçerse geçsin eski haline dönemiyor. Bunun sebebi de hamile duygularıyla her şeyi yemesidir.

Hamile kadınlar aşerdikleri şeyleri mutlaka yemek isterler, hamile olduğu için zaten o aşerdigi şeyide mutlaka aldırır

Aşermelerin sebebi taşıdıklarının bir değil iki bedenin beslenmesi olduğu için son derece normal olduğu durumdur.Bebek plesenta ile anne rahmine tutunur ve plesenta sayesinde beslenir .Ve annenin canının istediği şeyler genelde bebeğin annenin vücudundan alamadığı maddeyi dışardan almak istemesiyle ilgili diye biliyorum.Mesela kalsiyum ihtiyacı var kemikler oluşucak ancak annede kalsiyum eksik bebek bunu karşılayabilmek için annenin dişlerinden çekebilir bu yüzdendirki anneler genelde hamilelikte diş kaybeder.

Hamile bir kadının her istediğini yemesi bence yanlış bir durum değildir. Sonuçta iki canlı ve aşeriyorsa yemelidir. Eğer kilo alacağım derdiyle aşerdiklerini yemezse kendisi için zor bir durum olur. Aşerdiği yiyecekleri yemezse bir şey olmaz ama yemesi daha sağlıklı onun ve bebeği için.

Aşerdiği yiyeceğin ve içeceğin sekmentine göre farklılık gösteren bir durumdur. Alkol aşeriyorsa tüketmemelidir, bebeğe zararı olabilecek asitli içecekleri tüketmemelidir. Nargile vb. keyif verici tütün ürünlerini tüketmemelidir vb. şekilde örneklendirebiliriz.

aslında evet hamile kadınlar aş erdiklerinde her şeyi yemeliler. yoksa doğum lekesi dediğimiz durum gerçekleşiyor. Şöyle bir şey paylaşmak istiyorum. Bir arkadaşımın annesi ona hamileyken canı şeftali istemiş ama bulamamış ve çocuğun suratında baya baya şeftali lekesi ile doğmuş. böyle bir duruma şahit olmuştum

Evet bence yemelidir. Yiyemezse hiç bir şey olmaz , Ama bu özel ve güzel bir durumdur. Aş erme süresi de bildiğim kadarı ile kısa bir zaman
Eşlerde buna bir zahmet katlansınlar.

Kadınlar aşerdikleri yemeleri gerekir. Aşerdikleri şeyler vücudunun ihtiyaç duydukları şeylerdir. Bebek acısından faydası vardır. O yüzden yemesi gerekir. Yemediği zaman çocuğun herhangi bir yerinde o yiyecekten oluşur. Eski zaman da öylemiş.

Bebeğe ve kendine zararlı bir besin ise yememesi daha doğrudur yani zararlı olup olmadığına bakılmalıdır .

Hamilelikte aşarmeler normaldir.Canınızın istediği yiyecekler,kendinize ve bebeğe zarar vermeyecek ise tüketebilirsiniz.eşler bu durumda genel de anlayışlı olurlar zaten tabi abartılmadıkça.

Hamile bir kadının her istediğini yemesi yanlış bir durum değildir. Sonuçta olarak iki canlı ve aşeriyorsa, aşerdiği şeyi yemelidir. Eğer kilo alacağım derdiyle aşerdiklerini yemek istemezse kendisi için zor bir durum olur. Benim kuzenimin arkadaşı kilo alacağım diye durmadan salata yiyordu. Hafif yiyecekler yemeye çalışıyordu. Kendini hep tutuyordu. Çocuk ileriki yaşlarda fazla hastalandı. Bu nedenle bence aşerilen şeyler yenmeli ya. Hem bebek için hem kendi için sağlıklı olur.

bence kocaları çok bezdiriyorlar ancak yemeleri kesinlikle gerekiyor çünkü aşerdikleri şeyleri elde edince hamile insanlar mutlu olur ve bu da bebeklerin gelişimini olumlu yönde etkiler

kesinlikle rivayete göre aşerdiği şeyi yemesse bebekte şekiller oluşur.

Hamile kadınlar aşerdiğin de tabiki yemeli, yemezse birşey olacagını düşünmüyorum fakat aşerdiyse vücut istiyor demektir. Hamileyken kadınlar daha duygusal olur ve özel ilgi bekler eşlerinden, eşler de mümkün olduğu kadar naz çekmeli aşerilen yiyeceği mümkünse eşine yedirmeli.

hamile kadınlar aşerdikleri şeyleri yemelidir. çünkü vücut o besini istiyor
yiyemezse bir şey olmaz ama yemelerinde fayda var
son olarak bu durumun kocaları bezdirdiğini düşünmüyorum.

Hamile kadınlar aşerdiğinde istedigi yemelidir yemezlerse halak arasında çocukların vucudunda yaralar veya izler kalınacağı rivayet edilir. Bana göre kadınlar aşerdiği şeyleri yemelidir.

Rivayetlere aldırış etmemek gerekir. Anne, aşerilen besin bebek için ve kendisi için zararlı olmadığı sürece tüm aşerdiklerini yiyebilir.