Hamile olanlar oruç tutmalı mı?

Hamilelerin oruç tutması sizce bebeğe zarar verir mi ?

2 Beğeni

Hamile olan birisi sağlık sorunu yoksa ve bebeği de gayet sağlıklı ise tabiki isteğe göre orucunu tutabilir.Dinimizde hamileler oruç tutumaz diye bişey yok. Doktor izin verdikçe ve kendisinide iyi hissettiği sürece tutabilir…

5 Beğeni

Hamile olan birisi oruç tutmamalıdır. Çünkü anne yeteri kadar beslenemezse bebek de yeterli düzeyde gelişim göstermesinde sıkıntılar yaşayabilir.

2 Beğeni

Hamilelik dönemin de oruç tutması doğru değildir hiç bir doktor söylemez. Hamilelikte olanlar besin ve besin kaynakları almak zorunda kendi sağlığı için hemde karnındaki bebeğin sağlığı için beslenmesi gerek yeterince beslenemeyen anne adayı çocuklarda sıkıntı problem yaşaya biliyorlar

3 Beğeni

Hamilelik dönemi sorunlu da olsa sağlıklı da olsa hamilelik döneminde kişi oruç tutmamalı çünkü bebeği onca saat besinsiz ve sıvısız bırakmak doğru değil.

3 Beğeni

Bence tutulmamalı bebek gıdasız ve sıvısız zor ve sancılı bir süreç geçirir. Onun dışında annem bana hamileyken oruçtuttuğunu söylerdi. Hala yaşadığıma göre pek zararı da olmamış ama önermem tavsiye etmem :slight_smile: