"Hamileler ve alerjisi olanlar Covaxin COVID-19 aşısı yaptırmasın"

Hint ilaç firması yaptığı araştırmalar sonucunda kişilerde eğer zayıf bağışıklık sistemi, alerji, yüksek ateş veya pıhtılaşma bozukluğu gibi sorunlar varsa bu kişiler aşı yaptırmasın ve hamilelerin de yaptırmaması gerektiğini açıkladılar.

bence herkesin farklı bir hastalığı olabiliyor ve bu aşıların her türlü hastalığa karşı olup olmadığını bilmiyoruz. aşı vurdurmak için daha erken diye düşünüyorum. ileride eğer yan etkilerini görürsek yanarız. aşı yaptırılmaması gereken kişilere ve istemeyen kişilere zorunlu olmasın.

Bence bu aşılar herkes için tehlikeli ama hamilelerin yaptırmamasını söylemeleri iyi olmuş.

Hamilelerin bildiğim kadarıyla hamilelik sürecinde bağışıklığı düşebiliyor. Ondan kaynaklı mı söylediler acaba? Gerçi böyle söyledilerse vardır bir bildikleri.

Belki bazı hastalar alerji olduklarını bilmiyorlar bunun için önceden bir test falan yapılması gerekiyor bence.

Zayıf bağışıklık sistemi olanların ve hamilelerin aşı vurulması tehlikeli diye biliyorum zaten. Bu kişilerin beslenmeye dikkat etmeleri ve virüse karşı daha sıkı önlem almaları gerekmektedir.

Bana sorarsanız bu aşıyı Hiç kimseye yaptırmalıdır. bu aşı yaptırdıktan sonra bir Garanti veriyorlar mı? Sonradan virüse yakalanmaması ne malum. Ben bu virüs aşısının hiçbir çeşidine güvenmiyorum. Hem elinde bir garantileri de yoktur, yine yakalanma riski vardır, aşı olan aşıdan sonra ölen kişiler bile vardır. Artık bu aşıya ne kadar güvenilir.

Benim patlıcan yemeye alerjim var ve solunum yolum şişip tıkanıyor, ne tür alerjisi olanlar acaba aşıdan kaçınmalı?

Pfizer/BionTech aşısı yaşlı ve zayıf bünyeli kişileri ölüme sürüklüyor.

Covaxin aşısının da güvenli olmadığı açıklandı. Bu iki aşıyı yaptırmamanız sizin için iyi olacaktır.

Bu aşıların yerine sıranızı bekleyerek devlet tarafından ücretsiz şekilde sağlanan SinoVac aşısını olabilirsiniz. Henüz SinoVac aşısını kötüleyen herhangi bir haber çıkmadı.

">

Aşı zaten vücuda hastalığın zayıflatılmış halini vermektir. Vücuda hiç görmediği virüsün en zayıf halini tanıtmaktır. Bu belirtilen kişilere hastalık bulaşırsa daha kötü olur her şey. Bilemiyorum neden aşı olmasınlar dediklerini ama illa bir mantık vardır diye düşünüyorum.

Kim yaptırcak o zaman bu aşıyı?
Zaten 6 ay içinde covid olanlar aşı yaptıramıyor.
Sağlıkçıların çoğu da zaten 6 ay içince en az 1 kere covid olmuştur.

Aşı olmak bana mantıksız geliyor zaten. Bağışıklık kazanılan bir hastalık değil ki bu niye aşı oluyoruz anlamadım.

Bence insanlar aşı yaptırmadan önce de alerji testi yaptırmaları gerekiyor .

">
Daha hiç bir yan etkisi paylaşılmayan bir ilaç var ortada aman dikkat edin hamileler ve kronik rahatsızlığı olanlar.

İyi bari çok geç olmadan açıklamışlar. Yan etkileri bu kişiler için tehlikeli olabilirdi demekki

bencede çok dikkat edilmesi gereken bir durum bilinçsiz kullanmak ciddi sonuçlara kadar gidebilir

doğru bir haber bence sonuçta aşı daha çok yeni ve neler olabileceği bilinmiyor. en azından aşıdan emin olunsun.

Evet kesinlikle katılıyorum bu tür hastalıkları olan insanlar yaptırmasın. Kalıcı hasar ve ölümle sonuçlanabilir ne yazıkki.

Bu duruma dikkat edilip çevremizde hamile ve ya alerjisi olan kişileri uyarmalıyız. Umarım onlar içinde ayrı aşı türleri bulunur.

Henüz pek bir bilgimiz yok ne aşı konusunda ne de virüs konusunda. Çok dikkat edilmeli. Hamile olanlar yaptırmayıp beklesinler bence ama bu süreçte çok dikkat etmeleri gerekiyor.