Hamilelikte mide yanması neden olur?

Hamilelikte mide yanması neden olur?Mide yanmasını engellemek için hangi yiyecekler tüketilmeli?

bebek rahimde büyüdükçe vücüdündeki tüyler oluşmaya başlar ve bu mideyi bulandırır


Mide asidinin fazlalaşmasından ötürü mide yanması olabilir. Hamilelikte değil ama genel olarak mide yanması olunca sarı leblebi gayet güzel bir çözümdür. Badem , ayva türevleri lifli bir gıda olduğu için hamilelikte midenizin yanmasına iyi gelecektir.

Mide asidini veya yanmasını arttıran faktörlerden bazıları meyve suyu, greyfurt, portakal, domates suyu, salça ve çikolata mide yanmasının şiddetini artırır.

Mide yanması bebeğin büyüdükçe mideye baskı yapması sonucu oluşur. Gece yatakçrjen iki yastık koyun bılınıızn altına, tuzlu kraker tüketebilirsinşz tabi tansiyon sorunu yoksa.

Bebeğin büyükçe baskı yapması ve asitlerin çoğalması sonucu yanma olur. Tuzlu şeyler yemek bastırabilir.

Gebelikte mide yanmasının sebebi asitlerin çoğalma sonucu yanmasıdır.

Hamilelikte mide yanmasi vücudu asidik yapan gıda akınlarındandır Bunların başlıcaları yumurta peynir maden suyu fazla tüketmektedir.

Hamilelik döneminde vücudun aşırı hormon salgılamasındam dolayı kaynaklanabilir.

Hem hormonlardan hemde bebeğin kapladığı alanın artması bunun sonucu olabilir.

Mide yanması ve mide ekşimesi hamilelikte sıkça karşılaşılan bir sıkıntıdır. Hamilelikte mide yanması genellikle hamilelikle birlikte salınan hormonlardan ve anne karnındaki bebeğin mideye yaptığı baskıdan kaynaklanır. Gebelik hormonlarından olan progesteron metobolizmada sindirimi yavaşlatır, besin maddelerin kana karışması ve midenin boşalımı gecikir. Bunun sonucunda da hamilelikte mide yanması gibi sorunlar ortaya çıkar.