Hapşırık tutmanın zararları nelerdir?

hapşırırken nefesimi tutmak neleri yol açar?

Hapışırırken insanların çok kısa bir süreliğine kalpte dahil olmak üzere vücuttaki sistemin durduğu söylenir. Buna engel olmak düzenli olan işleyişe müdahale etmek diyebiliriz.

Hapşırığın zararı değilde nedeninin zararı vardır genelde, hapşırık hasta olunduğunda yapılır ve bakteriyi vücuttan atmak için vücudun yapmış olduğu bir eylemdir. Nedeninin zararı ise vücuda herkes biliyor.

hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı çok sıkı bir şekilde kapatmamak gerekiyor çok Ama ani basınç değişikliği olduğu için bu bazı yapıları nasıl zarar verebilir yıllar önce hamile bir bayan hapşırırken burnunu çok sık kafa attığı için beyin kanaması geçirmişti ve bitkisel hayatta uzun süre yaşamak zorunda kalmıştı daha sonra ölmüştür

Hapşırdığımızı tutmak ölüme kadar götürür.

Ben hep hapşırığımı tutuyorum. Çok zararlı biliyorum. Şuana kadar bir problem olmadı. Ama bir gün hık deyip gitmekten çok korkuyorum. Alışkanlık oldu.

insan hapşırığını tuttuğun zaman hem zorlanır. hem de hapşırığı tuttuğu için içindeki mikropları dışarı atamaz ve dışarı atması gereken mikroplar, içerde kalır ve o Mikroplar vücuda yayılarak enfeksiyon kapmasına neden olur.

Hapşırığı tutmak çok zararlıdır yani zararı yoktur ama bir gün organlarımız basındca dayanamayıp patlayabilir diye duymuştum.

Kalp ve diğer organlara zararı ve hasarı olma ihtimali çok yüksektir. Gerekmediği sürece doğal şekilde olduğu gibi hapşırılması daha sağlıklı olacaktır.