Harp paketi nedir? İçinde neler vardır? Harp paketi nasıl kullanırlır?

Harp paketi nedir? İçinde neler vardır? Harp paketi nasıl kullanırlır?

Kişisel olan bu paket ilkyardım sargısı olarak bilinir. Acil travma bandajı olan bu sargı kişinin herhangi bir yaralanmasında o bölgeye sarılan ve kan filtresi bulunan iğne yardımı ile tutturulan bir sargıdır. Kafa, kol, koltuk altı, karın, sırt ve kopmuş olan uzuvların uç kısımlarının birleştirilmesi ile yaranın kapanmasına olanak sağlayan bir sargıdır. Yani bir nevi ilkyardım sargısı olarak bilinir.

Aslında bu paket bir tür şarkıdır ve kişiye özel bir sargı türüdür bu sargı türü genellikle ilk yardım durumlarının gerekli olduğu zamanlarda ve gerekli durumlarda kullanılarak kişisel olan sağlığın korunması amacında hedeflenen bir sağlık paketidir ve bu sağlık paketi kullanımı oldukça pratik ve kolaydır bir iğne yardımı ile tutulabilen bu paketin içerisinde bulunan sargı bezi kişinin en kolay bir şekilde ilk yardımının gerçekleşmesine yardımcı olur. Özellikle vücudun ana arter bölgelerinde yani eklem bölgelerinde oluşan yaralanmalar sonucu meydana gelen kanamaların durdurulması ve kanamalara tampon yapabilmenin yanı sıra kanamaları sarmak ve kanamanın önlenmesi için önemli bir rol üstlenir.