Hasta ziyaretlerine gidilmeli midir? Hasta ziyaretleri hangi aralıklarla yapılmalıdır?

Hasta ziyaretlerine gidilmeli midir ? Hasta ziyaretleri hangi aralıklarla yapılmalıdır ?

Hasta ziyaretine gitmek biraz da karşıdakinin samimiyet derecesine bağlıdır. Eğer çok samimi değilseniz ve çok fazla da görüşmüyorsanız. Bir defa gitmek, g,derken ufak bir hediye götürmek uygundur. Sonrasında kendisini veya konuşamayacaksa eşini akrabalarıı arayıp bilgi almak daha uygundur. Ancak akrabanız veya dostunuz hasta ise arkadaşınız, dostunuzu en iyi tanımanız sebebi ile ne kadar sıklıkla ziyaret etmeniz gerektiğini siz daha iyi bilirsiniz ve uygun olanda kapıdan uğramak dahi olsa her gün ziyaret etmek ve her gün arayıp ihtiyaçlarını sormaktır. Bunların haricinde hastayı bir kere hastanede yatıyorsa orada, sonrasında eve çıktıktan sonrada durumunu görmek için ziyaret edilebilir. Gidilmeden önce muhakkak telefon edip bir ihtiyaç olup olmadığını sormak uygundur. Tabi ki ziyaretin kısa olanı da makbuldür.

Hastaya moral vermesi açısından hasta ziyaretleri önemlidir. Hastaya unutamadığı, insanların onu düşündüğünü ve merak ettiğini hissettirir. Tabi ziyaretin kısa ve hastayı rahatsız etmeyecek zamanlarda olması en makbulüdür.
Enfeksiyon riski olan hastalarda bu ziyaretler daha dikkatli yapılmalıdır.

hasta ziyaretlerine gidilmesi lazım bence çünkü hasta insan kisada olsa gidilmeli

Hasta ziyaretlerine yardımcı olmak için kesinlikle gidilmelidir fakat çok kısa oturulmalıdır ve hastaya zahmet verilmemelidir hasta yorulmamalıdır.


Bence hasta ziyareti çok kapsamlı bir konu. Eğer kişi grip ise gidilebilir ama kişinin ciddi bir hastalığı var ise hastalığını yeni öğrendiği ya da en ağır olduğu dönemde gidilmemesinden yanayım. Çünkü siz ne kadar onu yormasanız da o size hizmet etmek isteyecektir ya da siz ordayken yatmaktan çekinecektir. Hastanının durumuna göre gidilmeli diyerek daha fazla uzatmadan bitiriyorum.

Evet kesinlikle hasta ziyaretlerini gidilmelidir. Çünkü hastalar sevgi ve şefkate ihtiyaç duyarlar onları ziyaret ederek onları önemsediğini hisseder ve bu hastaya enerji verir bu yüzden hastaları sık sık ama koşa süreli olarak ziyaret etmek gerekir. İslam dinimizde de hastaları ziyaret etmenin önemi büyüktür onları ziyaret etmemiz buyurmuştur ziyaret edersek yalnız onları mutlu etmiş olmayız kendimiz için bir sadaka olarak amelimize bir sevap ekleriz.

@melikem#723232 evet gidilmelidir.

Kesinlikle hasta ziyaretlerine gidilmelidir. Biz sağlıklı olabiliriz ama hastaları görünce bir gün bizimde öyle olabileceğimiz aklımıza gelir ve şu anki halimize Allah’a şükrederiz ve Allah’a şükretmekte çok sevaptır.

Hasta ziyaretine elbette gidilmesi gerekir. Ama aşırıya kaçmamak şartıyla. Ne demiş atalarımız hasta ziyaretinin kısası makbuldür.

Hastalar bazı durumlarda yataktan kalkıp almadıkları için bazı durumlarda stres altında oldukları için çevresi ile birlikte olup onlarla çok kötü bir bu durumu bir nebze de olsa onun askerler yüzden hasta ziyaretine gitmek mutlaka benim olsa silerim gülücük olarak düzenlemeleri ve kendilerini iyi hissetmeleri için oldukça önem taşımaktadır ve komşuluk hakları ve akrabalık Hakkı getirilmesi için de oldukça etkili bir durumdur yüzden insanların üzerine gitmesi oldukça uygun bir davranıştır ve kişi olmalıdır ki diğer insanlar hasta olabileceği gibi bir gününde kendisini nasıl olabileceğini düşünüp mü değerlendirip ona göre yaklaşım tarzı içerisine girmelidir. Unutulmamalıdır ki kimsenin hiçbir zaman hasta olamayacağına bir garantisi yoktur Bu yüzden yakınları işleri dostları ve akrabaları gibi birçok veya tanımlamakta uzaktan da olsa bir kez olsun tanıdığımız da olsa mutlaka gidilmelidir.

Hasta ziyareti, ziyaret yapılan kişinin rahatsızlığı baz alınarak kısa ve biraz daha uzun süre tutulabilir.Ancak halk ağzı ile hasta ziyaretinin kısası makbul denilmiş ve burada hasta kişinin mantıklı olarak ağrılarının veya başak sorunları göz önünde bulundurulmalı ve kısa tutulmalıdır.Elbetteki hasta ziyaretleri çok sıklıkla yapılmayıp kesinlikle gerçekleştirilmesi gerekmektedir.Hem örf ve adetlerimiz hemde dini gereklilikler gösterilerek bunlar bize zamanlar içinde öğretilmiş bulunmaktadır ve bunlar bizim kültürümüzün bir parçası haline gelmiştir.O yüzden gerektiği yerde ve zamanda gerektiği kadarıyla yerine getirilmesi gerilmektedir.Bu tarz adet ve örflerimiz basit gibi görünse de kültürümüzün önemli parçaları haline gelmiştir ve hiç bir zaman unutulmamalıdır.

hasta ziyaretine gidilmeli çünkü bizde hasta olabiliriz insanlarda bizim kapımızı çalar insanları mutlu ederiz hastaları ziyaret edelim sevindirelim


Durumu Ciddi Olan Hastalarımız Var mesela Ziyaret Ettiğimizde Pek Uzun Süre Kalmamız İyi Değildir.