Hatalı park eden aracın silecekleri kaldırılmalı mı?

Hatalı park eden aracın silecekleri kaldırılmalı mı? Bu yöntem araç sahibinin hatasını anlamasına ve düzeltmesine yardımcı olur mu?

Nasıl cezalar sisteme işleniyorsa ilk sefer için silecekler kaldırılıp sonra para cezası veya araç çekimi uygulanmalıdır. En azından bu şekilde araç sahibinin kendini düzeltmesi için bir fırsat verilmiş de olur.

Tabii ki kaldırılmalıdır hatta bu bir zorunluluktur diyebilirim çünkü adam ya da bunu yapan insan bir daha yapmamasını sağlamak için en iyi yöntemin bu olduğunu düşünüyorum

Kaldırılması gerekir . Çünkü yaptığı hatayı anlar ve bu hatayı bir daha yapmaz .

Evet. Kaldırılması gerekiyor. Belki yaptığı hatayı anlarda yapmaz bir daha.

Hatalı park eden aracın sileceğini kaldırmak bir mesaj vermek üzere halkın geliştirdiği bir eylem anlaşılan.Bunun caydırıcı olduğunu düşünmüyorum.Karşılıklı olumsuz olaylara yol açabilir.Yasal olarak ne yapılması gerekiyorsa o uygulanmalı.

Yani çok doğru bulmuyorum şahsımca. Tam ne anlama geldiğine de kanaat getiremedim maalesef. Ama kaba bir davranış gibi geliyor. Tabi hatalı park duruma göre değişir. Engelli yerine park etti ise arabaya not yazılıp bırakılabilir bile öngörümce.

Yani gerekli mi böyle bir davranış bilemiyorum. Ama türk adetinde böyle durumlar var, hatalı park etmesi elbette kötü bir sorun, trafiğin aksamasına yol açıyor, ama başka yöntemler bulunabilir diye düşünüyorum.

Yapılan zarar verme eylemi değildir,tabii ki kaldırılmalıdır topluma açık her alan bütün topluma aittir,bir kişinin sorumsuzluğu yüzünden başka kişiler mağdur olmamalıdır.

Bence direk ceza yazılıp gidilmeli , yada direk polisi çağırılmalı ve ordan sonra işlemler yapılmalı.

Bence kaldırılmalı adam bilsin ve birdaha yapmasın ama şöyle insanlarda var yanlış yere park etti diye araçı çiziyorlar zarar veriyorlar yapmayın şikayet edin ceksinler daha iyi ne zorluklarla aldınız aracın değeri düşüyor.

Kaldırılmamalı kaldırısanız akraba olursun benim arabamın sileceklerinden birini kırmışlar. Adamla akraba oldum ama bulamıyorum. Sanırım Müge Anlıya başvurucam. Üvey oğlumu bulmak için