Hatay İskenderun'da Orman Yangını!

Evet Arkadaşlar Hatay İskenderun da orman yangını çıktı henüz durumu bilinmiyor bu 2020 nin felaketleri ne zaman son bulur her gün farklı bir olay ile karşılaşıyoruz umuyoruz ki fazla büyümez.

Hatay’da bu kaçıncı yangın yaaa. Allah korusun, inşallah bir an önce kontrol altına alınır.

bence bu yangınlar bilinçli yapılıyor birileri tarafından bi amaca bi projeye hizmet ediyor belkide …

Bu yangınlar eğer bilinçli olarak zarar vermek adına ya da rant oluşturmak adına yakılıyorsa aşırı derecede beddua alıyorlar. Oradaki hayvanların, bitkilerin de canı var ey insafsızlar! Yeter artık!

Bu benim kişisel görüşüm. Yeni binalar için yer açmaya çalıştıkları için yangınların bilerek isteyerek yapıldığını düşünüyorum.

hayat içimizi yaktın be sayılı gün çabuk geçer dedik 2020 bi bitmediya
size şöyle bi bilgi verim millet 2010 yılına bakarsanız 2020 gibi felaketlerin yaşandığını göreceksinizdir her 10 yılda bir dünya felakete doğru sürükleniyor

Ya Allah kolaylık versin,Hatay’da bu sene çok yangın olmaya başladı.Gecen ki yangında çok ciddi idi nasıl söndürdüler bilemiyorum umarım hiç bir canlının ölümüne neden olmamıştır.Gecen ki yangında çok korkutmuştu haberlerde otoyolunda bir sürücü videoya almıştı , gördükten sonra korkmuştum.umarum itfaiye ekipleri en yakın zamanda söndürürler yangını.

Bu sene felaketler ard arda geliyor zaten, hayırlısı diyelim, hatay’da yaşayanlara geçmiş olsun.

Orman yangınları ülkemiz için üzücü bir hal almış durumda. Bazı kişiler ormanların insan yaşamı ve sağlığı için ne kadar faydalı olduğunun farkında değiller. Piknik yaparken ateslerini söndürmemekteler . İçilen sigaralar dikkatsizce yere atılıyor ve sönmemişse bu etrafa sıçrayabilmektedir. Bazı yangınlar da bilerek çıkartılıp rant için ormanlık alanlar başka şeyler için kullanılmaktadır.

Yine mi? :frowning: Hatay’daki yangınlar zaten bilinçli çıkarılmıştı. Failleri yakalanamamış ya da aynı örgüte mensup kişiler bol sayıda ki yine çıkarmışlar yangını. Güzel olan her şeye düşman olan insanlar, Allah sizin soyunuzu kurutsun e mi!

Ya gerçekten kötü olmuş üzüldüm peki yangın nasıl çıkmış bilen varmı benim daha yeni haberim oldu da

Yangın haberleri bu aralar çok çıkar oldu herhalde koronovirüs üstüne tam zamaı defler bilinçle çıkarılmış kesnlikle hiç şüphem yok ormanlar bazı insanlara fazla batıyor sanırım o yüzden yakıyorlar.
buna dur dyen olmalı bana kalırsaönlemlergenişletilmeli bu yangınları çıkarankara dur demedikçe br hurda bina uğrıuna 1 hektar ormandaha vericez .
Acil önlemler alınmalı gereği yapılmalı. Bilinçli çıkarılan orman yangınları fazla olmaya başladı artık.
kendi değerlerimize sahip çıkmazken nasıl verim bekliyebiliriz ki?
Teşekkürler.

Yangın haberleri bu aralar çok çıkar oldu herhalde koronovirüs üstüne tam zamaı defler bilinçle çıkarılmış kesnlikle hiç şüphem yok ormanlar bazı insanlara fazla batıyor sanırım o yüzden yakıyorlar.
buna dur dyen olmalı bana kalırsaönlemlergenişletilmeli bu yangınları çıkarankara dur demedikçe br hurda bina uğrıuna 1 hektar ormandaha vericez .
Acil önlemler alınmalı gereği yapılmalı. Bilinçli çıkarılan orman yangınları fazla olmaya başladı artık.
kendi değerlerimize sahip çıkmazken nasıl verim bekliyebiliriz ki?
Teşekkürler.

Allah bilir tabi ama kıyamet yakın gibi yaşananlar ortada.

Bu sene Hatay ve İzmir en fazla zarar gören şehirler oldu.Allah yardım etsin kardeşlerimize.İnanin doğal afetler ile baş etmek kadar zor bişey .Kimileri deprem ile sınandılar kimileri orman yangını için sabrettiler.İzmirliler hergun sallandiklarini söylüyorlar.İnsanin psikolojisi bozulur bu korkuyla yaşamaktan öyle değil mi.Allah inşallah en güzel günleri de gösterir inşallah bize ,2021 daha güzel daha pozitif geçer umarım.

Kesinlikle bilinçli çıkarılmıştır bunun başka telafisi yok aslında başlık tam olarak"insanların çıkardığı orman yangınlarından biri Hatay İskenderun 'da orman yangını" olmalıydı çünkü büyük şirketlerin özellikle gayrimenkul ev alıp ev satanların uğrak mekanları ormanlar olmaya başladı 2-3 hektarlık alanlar onların yerini daraltmakta ve bu yüzden yakıyorlar çünkü bize gerekli olacak 1-2 hurda bina daha var fikirlerim bu şekilde (:
Teşekkürler.

Bazı haber kanalları bu olayların terör örgütleri tarafından kasıtlı olarak yapıldığını öne sürüyor. Benim düşüncemde bu yöndedir tam sınır bölgesi olan Hatay İskenderun coğrafi olarak Türkiye Cumhuriyeti olarak çok büyük önem taşımaktadır. Farklı bir görüşte otel yapma amacıyla bazı iş adamlarının kulluğunu yapan arsız ve serseri kişiler tarafında kasıtlı olarak orman ve yeşil sahaların ateşe verildiği söyleniyor ülkemizde nasıl bir medya var ise bir türlü hangi olay olursa olsun durumun aslını öğrenmek deveyi hendekten atlatmaktan zor böyle olayların bir daha cennet vatanımız olan Türkiye’nin başına gelmemesi dileğiyle. Bizde bu durumlara en güzel fidan dikerek ve tahribata uğrayan bölgeleri ağaçlandırarak yardımcı olunabilir lütfen bu konuda çevremizi bilinçlendirelim bu çok önemli bir konu arkadaşlar . Böyle önemli konuyu hafife alırsak kendi ellerimizle oksijen depomuz olan ormanlarımızın yavaş yavaş soyunu kuruturuz. Fidan dikemesek bile pikniğe gittiğimizde çevrede gördüğümüz çöpleri, cam kırıklarını toplayarak çevremize ve oksijen depolarımıza sahip çıkabiliriz herkese oksijenli günler dilerim.

Çok geçmiş olsun. Aslında ormanlarımız yanıyor değil yakılıyor. Bunu yapan pislikler umarım cezalarını alır.

gerçekten gün günden resmen daha kötü geliyor. Umarım can kaybı olmamıştır.

Cezalar ,caydırıcı olmadığı sürece, teröre kucak açanlar ve terör sevici hainler ülkeden temizlemedikçe, daha çok bu manzaralarla karşılaşırız.