Hatilla cam teras nerededir? Hatilla cam terasın özellikleri nelerdir?

Hatilla cam teras nerededir? Hatilla cam terasın özellikleri nelerdir?

17,138 hektar genişliğindeki alam 1994 yılında milli park ilan edilmiştir. Milli parkın içerisinde Hatila Deresi olmak üzere pek çok farklı dere mevcuttur. Milli Park kamp, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık gibi aktiviteler için oldukça uygundur. Konaklama içinde günübirlik yararlanabileceğiniz Çadır, Karavan ve Bungalov evleri sunan tesisler mevcut.Bu cam teras şu an Ülkemizdeki en yüksek cam teras olma özelliğini taşıyor. Yapıldığı yer tam olarak Sıkıldım Kayası mevkiinde. Sıkıldım kayasının yolunu zamanında Ruslar kayaları oyarak yapmışlar.

İl merkezine uzaklığı yaklaşık 12 kilometre olan cam teras, 490 metre rakımda ve Hatila Deresi’nden de 220 metre yükseklikte bulunuyor.

Genel özellikleri ise; kaya birleşiminden itibaren en ve boy olarak yaklaşık 15 metrelik bir alanı kaplamakta. Uzunluğu 7 metre genişliği ise 7.5 metre. Toplam kapladığı alan ilse 50 metrekare.

Manzarası ile büyüleyen, yüksekliği ile de bir o kadar ürküten cam teras yılda yaklaşık 25 bin ziyaretçi çekmeyi ve Artvin için önemli bir turistik yer olmayı başarmıştır.Hatila Vadisi Milli Parka girerken ödediğiniz ücret dışında herhangi bir ücret ödenmemektedir.

Otomobil; 5 Lira, Minibüs; 10 Lira ve Otobüs; 15 Lira Yürüyerek gelenler ise kişibaşı: 2 LiraNerede: Artvin Şehir Merkeze 12 kilometre uzaklıkta bulunan Hatila Vadisi Milli Parkı içerisinde bulunur.

Nasıl Gidilir: Türkiye’nin farklı kentlerinden Artvin’e şehirlerarası otobüs seferleri mevcut. Uçak ile gelmek isteyenler Hopa (Batum), Kars ve Trabzon Havaalanları tercih edebilirler. Artvin şehir merkezinden dolmuş ya da taksi ile milli parka gidilebiliyor. Özel araç ile buraya gelmek isterseniz de Artvin merkezden tabelaları takip ederek buraya ulaşabilirsiniz. Hemen hatırlatmakta fayda var yolları çok dar. Lütfen dikkatli olun.

Hatilla cam teras, Artvin ilinde bulunmaktadır. Hatilla cam teras, 17,138 hektar genişliğinde bir alana sahiptir. 1994 yılında milli park olarak kabul edilmiştir. Burada birden fazla dere bulunmaktadır. Ülkemizdeki en yüksek cam teras olma özelliğini taşıyor. Ülkemizdeki en yüksek cam teras olma özelliğine sahiptir. Kayaların oyulması ile bu teras yapılmıştır. Turizm açısından iyi bir gelir kaynağı olmaktadır.

">

artvinde bulunmakta olup 1994 yılında milli park olmuştur.

Hatilla cam teras artvindedir ve 490 metre rakımdadır Artvin il merkezine ise 12km uzaklığındadır.

17,138 hektar genişliğinde 1994 yılında milli park ilan edilmiştir milli parkın içinde hatilla deresi vardır artvin merkezdedir bu cam teras türkiye de en yüksekteki cam teras özelliği taşıyor deniz seviyesinden 490 metre yüksektedir hatilla deresinden 220 metre yüksektedir uzunluğu 7 metre genişligi 7,5 metredir ürkütücü olan cam terar yılda 25 bin turist çekmektedir artvin için önemlidir