Hayal gücü nedir?

Hayal gücü nedir? Hayallerinizi yerine getirebildiniz mi ?

hayal gücü kişinin istediği şeyleri olmuş gibi düşünmesi ve olmasını istemesi ben çok hayaller kurdum bazıları oldu bazıları olmadı

Hayal gücü insanın gerçekleştirmek için kurduğu bilinç altı düşünceleridir. Buna hedeflerdir diye de biliriz. Hepsini olmasada gerçekleştirdiklerim var gerçekleştirmek istediğim hayaller için de çabalıyorum.

Hayal gücü hayal kurabilmek, farklı bir duygu içinde olabilmek.

Hayal gücü ucu bucağı olmayan iki boyutlu bir tuvaldir. Bu tuval üzerine canın ne istiyorsa resmetmek mümkün. Fakat önemli olan bu resmin ne kadarı üç boyutlu olabilir? Ne kadarı hayatının geri kalanında yanında kalabilir? Bu sorular önemlidir. Yoksa hayalperest olalım, odun gibi yaşamayalım derken birden cebinde hayal kırıklıklarını saklayan pesimist insanlar oluveriyoruz.

Bence hayal gücü herşeyi yenebilecek tek güçtür dünyada…

Hayal gücü insanın beyninde olan biten olaylardır.Herkesin hayal gücü farklı olur.

Hayal etme yeteneğine hayal gücü denir. Ama hicbir insan bence görmediği ya da duymadığı bir şeyi hayal bile edemez.

İnsanın kendi içinde kurduğu düşünce dünyasına hayal dünyası denir

Hayal gücü insanın şu an yaşadığı hayatta ek olarak olmasını istediği imgelemelerdir. Bazıları bir nesneyi,bazıları insanları,bazıları ise evreni farklı fikirler ve oluşumlar içinde hayal eder ve bu hayallerine göre hayatlarını sekillendirirler,hayal gücü biraz da olanaklar doğrultusunda ilerliyor.Hayat insanı çıkmaza soktukça hayaller yavaş yavaş kendini yer bitirir,halbuki hayal gücü sayesinde bugün varolması imkansız denilen ne varsa bir anda çözüm yoluna girebilir.

Kendi beynimizde canlandırdığımız düşüncelerdir. Bunlar belirsiz ve şekilsiz olur genelde.Çok düşündüğümüzde de hayal gücümüz gelişir .

Hayal gücü, gerçek hayatta gerçekleşmesi zor veya bize imkansız gelen şeyleri zihnimizde düşlemektir.Hayal dünyamda her şeyi yerine getirebiliyorum fakat sıkıntı gerçek hayatta :smiley:

Hayal gücü insanın zekasına ve kurgu gücüne bağlıdır. İnsan her türlü hayal kurabilir, önemli olan ne hayal ettiğidir. Hayalimi gerçekleştirmek için uğraşıyorum.

Hayal kurup gerçek olmaması hayal gücüdür.:grin::grin::grin::grin:

İnsan en çok sahip olmak istediği şeyin hayalini kurar…

Olmayacağını biksek dahi onu düşünmek hayal kurmak ona ulaşmak

Hayal gücü gerçeği tasarlamaya odaklanmaz. Hayaller kesin mantık bağları ile çalışmaz. Bunun yerine halihazırda gerçekleşen ideal tasarımı anlamalıyız.

Hayal gücü gerçek hayatta olması mümkün ya da mümkün olmayan olayları kendi zihnimizde kurup tasarlamaktır.Hayal gücü çok güzel bir şeydir.İnsanda yaratıcılığı geliştirir ve hayal gücünüz ne kadar büyükse o kadar yardımcı olur gerçek hayatta.

Hayal gücü, okuduğumuz romanlar, şiirlerdir. Uzay mekiğidir, uçaktır, gemidir. Bilgisayar, internet, akıllı telefonlar, yapay zekadır. E=mc2 dir, atom bombasıdır, Ay’a ayak basmaktır.

Hayal gücü beynimizin sınırının olmamasıdır aslında