Hayalinizdeki ev nasıl?

Gerçek olmayacağını bilsek de, hayal kurmak çok güzel. Peki sizin hayallerinizde nasıl bir ev var?

Benim hayalimdeki ev ormanların içinde şık ve gösterişli olmasını çok isterdim. Evin içerisinde eski dönemlerdeki tablo ve değerli eşyalar olmasını isterdim.

Benim hayalimdeki ev göl kıyısında, ağaçlık bir yerde, iki katlı dublex tarzında bir ev işte.

Gerçek olmayacak ise şöyle bir ev hayal edilebilir kanımca. Evin her bir yerinde bilgisayar sistemi mekanizması sayesinde tek bir tuşla ev işlerini ve temel ihtiyaçlarımı kolaylık sağlamasını isterim. Boş hayaller. Abi bazen yemek yemeye, tuvalete gitmeye üşeniyorum.

Ben sakin ve doğal güzelliklerin olduğu bir yerde bulunan orta büyüklükte bir evde yaşamak isterdim. Ama şehir merkezine çok uzak olmasını da istemem. Bir süre sonra sıkılırım çünkü. Abartılı eşyaların olmadığı ve sad döşenmiş, rahatlığın hakim olduğu bir ev döşemesi yapardım.

Eğer hayal kuaracak olunursa benim hayalimdeki ev tek katlı ev düblex falan değil düz tek katlı olmasını ve bahçesi olmasını isterdim.

Hayalimdeki ev şehrin içinde olmayan ve mesafesi de şehre 20 dakika olan müstakil ve havuzlu bir iki katlı evdir. Bu evin bahçesi çeşitli şekillerde tasarlanmış ağaçlar , hoş kokulu çiçeklerden olsun . Bahçede oturmak için masa ve sandalyeler olsa güzel olur. Balkonlu olması tercihimdir ama zaten bu dönemde balkonsuz eve pek rastlanılmaz.

Çok abartılı hayallerim yok. Bir evim olsun içinde eşim ve kızım olsun başka bir şey istemem. Asıl hayalim ev sahibi olabilmek.

Hayalim deki ev geniş salonu şömine olan havuzlu bahçeli güvenlikli huzur bulacağım tek yer olmalı.
İstanbulda huzur yok. Bu yüzden başka bir il de bu evi buldum oraya yerlesecegim.

Büyükçe bir alan (100mX100m) alan üzerine kurulmuş tam ortasında (20mX25m) 3 katlı,3. katı çatı katı olan, teraslı, çatı ve pencere pervazları kırmızı ; duvarlar beyaz renk siding kaplama , giriş kapısının üstünde ufak bir balkon çıkıntısı olan, giriş kapısının yerden sağlı sollu iki merdiven ile ulaşıldığı bir ev. Evin arka bahçesinde arı kovanları, kovanların az ilerisinde ahır ve ağıl, içlerinde birer ikişer koyun ve inek… Evin sağ ve sol yanında meyve ağaçları, ağaçların arası açık. Bu ara boşluklarda domates,biber benzeri sebzeler. Evin altında 3 araçlık bir otopark ve otoparkın içinde ufak bir tadilat odası. Evin merdivenlerinin birleşim noktasında az ilerde bir şelale. Şelalenin etrafından dolanan çift taraflı arazinin girişine kadar simetrik şekilde uzanan yollar. Arazinin etrafı kavak ağaçları ile çevrili,nizami ve bakımlı… Çıkış kapısının sağ tarafında bir veya iki at sığacak bir ahır ve de ufak bir manej. Bir kısrak bir de aygır… Arazinin etrafı boş bir vadi, şehirler arası yola 2km mesafe. Velhasıl dünyadaki cennet işte. Bu soruyu sorup hayallerimi yeşerttiğin için teşekkür ederim :relaxed:

Hayalimdeki ev dublex manzarası güzel olan.
Şirin,tatlı,renk tasarımı,kocaman odalar, terası kocaman,havuzu olan,bahçesi olan,temiz
havalı kocaman bir evim olmasını cok isterdim.

Hayalimde ki ev ahşap yada müstakil şirin bir ev iki katlı olabilir yada tek katlı dağ evi gibi evleri çok seviyorum.Bahçesi yemyeşil olmalı meyve ağaçları olmalı birde hamak olmalı sallanmak için ,kamelya yapmak isterdim çay içmek için birde masa koyardım.Bahçemde hayvanlar beslemek isterim rahat hareket etmek isterim ben dağ evlerini seviyorum prefabrik evlere de bayılıyorum otantik yerler tarzım diyebilirim.

Deniz kenarında sahile yakın olsun o bana yeter

hayalim de ki ev aslında kendi evim olsa her odasını kendim hayal ederek dizayn etmek isterim. her alanında burayı ben düşündüm yaptım demek isterim bunu anlatmak çok uzun olur. ama yeşilliklerin arasında doğa ile iç içe olmasını çok isterdim. hatta bir karavan da olabilir evim her yerde olur düşünsenize :slight_smile:

Hayalimdeki ev, herkesten biraz uzak 2 katli bir ev evin ilk kati salon mutfak ikinci kat çocuk odası yatak odası balkonlar olması bahceside büyük yeşillik ağaç çiçeklerin olmasını isterdim bi köşede tandir ekmeğimi pisirirdim küçük ama huzurlu bir yuva isterdim. Ama ne yazıkki hayaller hayalde kalıyor

Benim hayalimde kutu gibi bir ev var .Sessiz, sakin, deniz kenarinda bir tarafi denizi goruyorken,bir tarafi da ormanliga bakan bir ev hayal ediyorum.

>

hayalimdeki ev dubleks bahçeli bahçesinde havuzu olan bir ev olmasini isterdim ama hayal işte

Denizin ortasında, herkesten uzak olmalı. Ev büyük olmalı, duvarlar yerine dış duvarların tamamı cam olmalı. İmkansız ama hayal etmesi bile güzel.

yüksek tavanlı, boydan camlar ve geniş ferrah bir oturma alanı. Mutfak geniş ve sade olmalı. Evin içinde eşim ve çocuklarım da olmalı.

Hayalimdeki evi şöyle tanımlayabilirim;Büyük bahçesi olan,kendime ait bir havuzumun olacağı,abimin rahatlıkla bahçede istediğini yapacağı,annemle babamın karşılıklı kahve içip muhabbet edeceği büyük çardağı olan,geceleri kalktığımda şöminenin önünde düşüncelere dalabileceğim bir ev isterdim açıkcası.