Hayat yaşanmaya değer mi?

Hayat yaşanmaya değer mi sizce hayatın önemi nedir?

Bence hayat yaşanmaya değer. Çünkü en kötü şekilde yaşasak bile ailemiz çok değerli.

bu hayat aldatıcı yalan bir dünyadır çünkü bu hayatta adalet diye bir şey yok ilk başta sonra zalimlik zorbalık güç gösterisi kim güçlüyse güçsüzü ezen insanlar hayatlar yaşamlar vardır o yuzden sadece kendi hayatına bakacaksın ve iyi bir insan olacaksın bu hayatta

Evet hayat yaşamaya değer birşey. Ben hayatta olduğum için şükür ediyorum. Herşeye rağmen hayatta olmak güzel.

bence ne olursa olsun değer herşeyin bir telafisi vardır asla hayattan kopmaya çalışmayın zaman kısa

ne olursa olsun tabikide değer yinede bu hayatı yaşamak

Bu soru biraz zor aslında hayata hepimiz sınanmak için geliyoruz ama hayat güzelliklerle yaşanmaya değer. Hayatta hiçbir kimsesi veya tebessüm edecek durumu yoksa hayat katlanılmaz hale gelir.

Para varsa ve iman varsa , yardımsever biriysen kesinlikle yaşamaya değer olduğunu düşünüyorum.

evet hayat herseye rağmen yaşamaya değer ve her yönüyle güzel bence

değecek bir yaşam varsa neden olmasın? olmasa bile hayatın yaşanacak olması bize bağlı. amacımıza, yaptıklarımıza, yapacaklarımıza, sevdiklerimize göre hayat yaşanmaya değer. ne kadar pozitif ve mutlu olursanız o kadar mutlu olursunuz. bu yüzden ne yaşarsanız yaşayın şükredin ve bilin ki her şeyde bir hayır vardır.

Hayatı yaşamaya değer kılacak olan kendimiziz.Hayat elbette bir amaç uğruna yaşanılacaksa yaşamaya değerdir. Amaçsız bir insanın hayatı değersizdir. Bu yüzden hayatta iyi bir amaç uğruna yaşamak gerekir.

hayatı yaşamasını biliyorsa değer tabi neden değmesşim

Mutlu bi hayatın varsa yaşamaya değer. Sıkıntılı bi hayatın varsa sevdiklerin için bütün zorluklara göğüs germeli.Yani hertürlü hayat yaşamaya değer.

Evet. Hayatta o kadar çok güzellikler var ki bizim gözümüz kördür ve bu güzellikleri göremeyiz. Maddi sıkıntıları düşünürüz , hastalıkları düşünürüz ve ömrümüz bu yüzden geçip gidiyor hiçbir tat almadan.

hayat yaşamaya değer çünkii ratipin bıyıkları çok güzel o bana hayatımın ilhamını verir onu çok seviyorum aynı zamanda yanınızda güzel bir arkadaş varsa ve sevgili hayat fazlasıyla yaşamaya değer ve de tabiki GALATASARAY :slight_smile:

Bu sitede bir yorum yazabiliyorsak, açlık sınırının altında değilizdir. Bir telefon , tablet ve internetimiz vardır. Sonuçta hayat sadece iş güçten ibaret değil. Gezip dolaşabiliriz.

Geldik gidecez gelmişiz madem yaşamaya değer bu dünyadaki ömrü de güzel yaşamaya güzel geçirmeye bakmalı.

bence sevdiğin kişiyle para sıkıntısı çekmeden dilediğince gezip dolaşabileceğin bir hayat çok güzel fakat bu özellikle bizim ülkemizde pek de mümkün değil

Bence hayatta yaşamaya değer , bu dünyaya bir sınav için geldik , sınavla da gideceğiz üç günlük dünya kimseyi kırmamak ve üzmemek lazım bu dünyada , hayatı severek bakmanızı öneririm.

Bazıları için değer,bazıları için değmez,bunun sebepleri olabilir.Çok değişken bir durum.Onun için net bir yorum yapmak doğru olmaz.