Hayata atılma korkusu nasıl aşılır?

Hayata atılma korkusu nasıl aşılır? Neler yapılmalıdır?

Tüm sorunlarına veya sıkıntılarına karşı tek başına kimseden yardım almadan mücadele verirsin. Yanı ne kadar çok yalnızlaşırsan o kadar çok hayata atılırsın.

Önce hata yapmamaktan korkmamak gerekli. Hata yapılarak hayata atılma korkusu yenilir.

mecbur kalınınca öyle de bi güzel atılınır ki korku falan kalmaz:frowning:

korkunun ecele faydası yoktur Bir an önce atılmak lazım yoksa olduğumuz yerde sayarız.

Bir yerden başlamak gerekir. Destek olan kimse yoksa mecbursunuz. Hayatı köşeden izleyemezsiniz. Korkuların üzerine gitmek gerekiyor bazen.

Hayatta korkacak o kadar çok şey varken iş hayatından korkmak çok mantıklı değil böyle düşünülürse sorun kalmaz.

İnsan mecbur kaldığı zaman korkmak gibi bir lüksü olmaz . Ne zaman mecbur kaldınız korkmak artık yoktur . Mecburiyeti beklemeden her hatanın bir tecrübe olduğuna inanarak ve hata yapmaktan korkmadan hayata atılmak gerek , mutlaka bir gün başlanılacak.

Parasız ve işsiz kalırsan bok gibi iş yerlerinde çalışarak ,hayata direkt atılırsın.

Öyle ya da böyle hayata atılılacağız önemli olan donanımları eğitim hayatımızda kazanıp iş hayatımızda çalıştığımız yere ne verebiliyoruz eğer bu şekilde olursa hayata atılma korkusu azalır.

kişi belirli bir zamana kadar ailesine aittir ve yaşamın sorumluluklarını taşımaz bir anda bu kadar büyük bir yükün altına girmek korkutuyor insanı ama yavaş yavaş sorumluluk alarak buna alışmalıyız.

Kendine güvenerek. Özgüveni yerinde olan bir insan hayattan korkmaz. Bir de çok acı çeken insanlar hayattan korkmaz ve ne olacaksa olur deyip hayat atılırlar.

Hayata atılmak her insanın bir sorunudur.Kimi küçük yaşlarda kimi belli yaşlarda hayata atılır.Korkmadan kendi ayaklarının üstünde duracağına inanan insan her zaman bu hayatta başarılı olur.

Hayat ne kadar kötü de olsa aynı zamanda da iyidir. Bunu önce bilelim…

Kendine güvenmesi lazım özgüvene ihtiyaç var bu durumda. Şimdiki zamana bakarsak bu biraz.

Hatalardan korkmayarak üstüne giderek, kendine güvenerek, sonucu ne olursa olsun asla pes etmemek için kendine tenkilde bulanabilir. Bu sayede bu korku yenilebilir.

Yaptığı faaliyetler sonucunda olumlu dönütler aldıkları zaman korkularından ve endişelerinden kurtulurlar.

Kendine güvenerek öncelikle başlamalı daha sonra bilen insanlardan yardım almalıdır böylece özgüven kendine gelir insanın.

Bu aslında kendiğinden geçer. Sorumluluklarınız arttığında kendinize güvenmeniz gerekir. Zaten okul hayat’ı bittikten sonra çalışmaya başlayınca otomatik olarak alışılır aynı zaman da da bu sorun aşılmış olur.

bu durumu yaşayan biri olarak gerçekten günümüze bakılırsa çok zor bir durum. Insan hayata atılmayı bile başaramıyor şu zamanda.