Hayatımızdaki problemleri nasıl çözeriz?

Yaşantılarımızda birçok problemle karşı karşıya kalıyoruz. Peki bunların üstesinden nasıl gelebiliriz? Hangi yolları izlememiz gerekir?

Bir arkadaş anlatmak veya daha büyük sorunlar açısından bir bilene psikoloğa gitmek yararlı olabilir.

Hayatımızdaki problemleri düşünerek, mantık yürüterek veya büyük birinden yardım isteyerek çözebiliriz.

Hayatımızdaki problemleri bazen tek başımıza çözemeyiz.Bunlar bazen maddi bazen manevi problemler olabiliyor.Bunların çözümü için yardım almak ve fikir alışverişinde bulunmak gerekir.

Problemleri zaman çözer insanların kendileri değil en doğrusu zaten kendi üzerinizden atıp zamana bırakmanız

Hayatımızdaki problemleri konuşarak veya mantıklı düşünerek çözebiliriz. Fakat bu söylenildiği kadar kolay değildir.

Ailevi problemleri konuşarak çözmek en iyisidir. İşteki problemleri ise üstlere aktarmak gerekir.

Bir sorunun çözmenin en kolay yolu sorunun kabullenip çözmeye çalışmaktır. Böylece gündemde kalır ve çözümlenmesi mecburi olur

Ben çözmek için problemlere üzülmüyorum. Daha güçlü kalıp kendimi iyi tutmaya çalışıyorum.

İlk önce o problemleri kabul edip yüzleşmek ve onlara çözüm üretmek içim düşünmek düşündüklerimizi de biran önce uygulamak gerekir ertelemeden

Tek başımıza çözemezsek güvendiğimiz kişiden destek isteyebiliriz. Ailemize anlatmalıyız.

hayatımızdaki problemleri ailemizdeki yakinlarimiza
problemlerimizi anlatarak onlardan destek alabiliriz

Artık oluruna bıraktım sorun dert problem falan uğraşmıyorum. Zamanında uğraştım da noldu hep giden bnden gitti. SIRa geri toplamaya geldi

Bu nasıl bir problemin olduğuna bağlı. Büyük bir problem mi, sonucunda nasıl sorunlar çıkabilir. Ama zorlanıyorsanız bazı şeyler için bir danışman ile konuşabilirsiniz.

Öncelikle bir yakınımıza anlatıp içimizi dökebiliriz. Bu bizi bir nebze olsun rahatlatacaktır. Daha sonra kendimize dönüp bu problemle nasıl başa çıkacağımızı kendimize adım adım sorarak cevaplar aldıkça sonuca varabiliriz ve onu hayata geçiririz. Umarım bu da işe yarar.

Her ne olursa olsun dik durmalıyız.Her zaman çözüm odaklı olmalı umutsuz olmamalıyız.

Bizimle aynı problemi yaşayıp çözmüş olan kişileri örnek alabiliriz.

Hayatımızdaki problemleri zamanla çözmeyi öğreneceğiz hata yapa yapa ders alarak ancak öğreniriz hayatımızdaki problemleri ancak böyle çözeriz

Ben uyuyarak ya da yemek yiyerek çözüyorum muhteşem bir çözüm yolu deneyin.

Doğru yolu bilmemiz gerek. Kendimiz için doğru yol neyse onu uygulamalıyız.