Hayatın anlamını çıkarmak için neler yapılabilir?

Bence hayatı anlamını cikarmak için ilk once çocukluğumuzdan başlamalıyız.

Hayatın anlamını çıkarmak için o bu şu ne diyor diye bakmamalı hayatınızı dilediğiniz gibi yaşamalısınız. Kitaplar okuyarak ufkunuzu genişletin, gezin yeni yerler keşfedin, filmler izleyin , dans edin mutlu olun. Herkes kendi kör kuyusunda yaşamak zorunda değil.

EVET katılıyorum kimse kimsenin dinine karışamaz. Zaten Kur’an da belirtildiği üzere “dinde zorlama yoktur!”.

Hayatın anlamını çıkarmak için bir yerden başlamak gerekiyor. Insan Öncelikle boş şeylerin peşinde koşmamalıdır nefes aldığı her saniyenin kıymetini bilmelidir. Kafasındaki sorunları büyütmemelidir. Güçlü durup ayakta kalmak için çalışıp çabalamalıdır. Yoksa günümüzde ayakta durmak çok zordur.

Hayatın anlamını çıkarmak kişiye bağlıdır .Her zaman mutlu olduğunuz tercihleri yapmalısınız ve başkalarını dinlememelisiniz .Size faydalı ve kendinizi geliştirebileceğiniz şeylere vakit ayırmalısınız ve kendi doğrularınıza göre hareket etmelisiniz .Hayatınızda keşke demeyi bırakmalısınız ve istediğiniz şeyleri eğer çok abes değiller ise faaliyete geçirmelisiniz . Sevdiklerinize değer vermeli ve onlarla bol bol vakit geçirmelisiniz .

Hayatın anlamını bulmak tadını çıkarmak kişinin kendisine bağlıdır. Elindekilerle mutlu olmayı, yetinmeyi bilen, kişiler mutlu olabilir. İnsanın çevresi de bu konuda oldukça önemli size negatif enerji veren somurtkan insanlar dizinde enerjinizi sömürür. Size pozitif enerji veren gülümseyen bir merhabayı esirgemeyen insanlar sizi mutlu eder. Hayatın anlamını bulmak istiyorsanız sizi iyi hissettiren yaparken mutlu olduğunuz işleri yapın ya da yanında iyi hissettiğiniz kişilerin yanında olun. Kalbiniz size her zaman doğruyu gösterir, onu dinleyin.

Hayat dediğinin bir gün biteceğini ve en önemlisi bizlerin o günü bilmediğini bilerek yaşamalıyız.O yüzden yada ben böyle yapıyorum yapmaya çalışıyorum diyim konu ne olursa olsun kimsenin kalbini kırmamaya özen göstermelisiniz.İnsanlarla kötü olduğunuz zaman sizde mutlu olamıyorsunuz hayatın anlamını çıkarmak için mutlu olabilmek gerekiyor…Birde önemli konulardan birisi sevdiğiniz işi yapmalısınız bunun içinde sevdiğiniz işe ulaşabileceğiniz okulu okumalısınız işiniz yanında hayatınızda hep sevdiğiniz değer verdiğiniz insanların olması gerekiyor

Hayatın anlamını çıkarmak için dilediğiniz gibi istediğiniz her şeyi yapa bilmelisiniz şu hayatta gezip görülmesi gereken önemli yerler vardır oralara gidip gezmeli kitap okumalı ve kafaya hiçbir şeyi takmadan yaşamayı öğrendiğimiz zaman hayatın tadını çıkarabiliriz.