Hayatta her zaman güçlü olan mı kazanır?

Sizce her zaman büyük balık küçük balığı yutar mı? Bir insan nasıl güç sahibi olabilir?

Bir insanın gücü maddiyatla ölçülmez. Zekasıyla bilgisiyle karakteriyle bir insan zengin ve güçlü olur.

Bu yazdığın sözde aklıma şu söz geldi” Büyük balık küçük balığı özleyebilirdi de ama siz onların birbirini yediği bir hikaye seçtiniz.” Yani hayatta hiçbir zaman haklılar bence kazanmıyor daima güçlüler kazanıyor ama haklı olup kazanmamayı tercih ederim.

Her zaman olmasa da çoğu zaman güçlü olan kazanır. Ama asıl güç zekadadır.

Hayır, Allah’ın istediği şekilde olur. Güçlü olandan da güçlü Allah var.

Evet maalesef bu hayatta güçlü olan güçsüzü eziyor ve hep onlar kazanıyor. Güçlü olmayı fiziksel olarak bahsetmiyorum sadece ruhen ve zeka yönünden de bahsediyorum.

Aslında olması gereken şey her zaman güçlünün kazanması değildir. Haklı ve emek sarf eden kişinin kazanması gerekir. Fakat günümüz şartlarında maalesef genelde hep güçlü kazanır.

Kesinlikle hayır. Güçlü olan her zaman kazanamaz. Allah bir şeye müsaade etmedikçe hiç kimse bir şey elde edemez.

Hayatta herzaman güçlü olan kazanmaz Alah yolunda dürüst olan çalıan herzaman kazanır.

İnsanlar hakkaniyetli davranmayı öğrendiği zaman güçlünün değil de haklının kazanacağını görmüş oluruz şu hayatta. Ama maalesef şu an için hemen hemen her sistemde güçlü olan kazanıyor. Tanıdığı olan zaten mutlaka torpil yaptırıyor. Eşek gibi çalışan da garibim sadece “çalışanın” kazandığını düşünüyor. Madalyonun öteki yüzü hiçbir zaman öyle değil aslında. Bu yüzden bu sisteme karşı gelmek istiyorsanız ne olursa olsun hak edene hakkını verin. İnce eleyip sık dokuyun. İsterseniz o kişiden nefret edin ama mutlaka haklıysa hakkını verin. Bu hayatta güçlü olanın değil de haklı olanın kazanması için olayları kişisel probleme çevirmeyin.

Hayır.Zihin ve zihniyetde önemli bana göre.

Gücün tanımı kişiden kişiye değişebilir,genel itibariyle bakacak olursak maddi yeterlilik söz konusu olmadığı zaman maalesef baskı altında ve yeri geldiğinde haksızlık söz konusu olabiliyor.

Kesinlikle bu hayatta her zaman güçlü olan kazanır. Bunun aksi bir durum söz konusu olamaz. Güçlü olmayanlar ise hep imrenerek bakarlar.

Aslında bu bir kural haline gelmedi ama, evet öyle.

Güçlü kelimesi kişiden kişiye değişir bu soruda ama ben psikolojik güç olarak düşünüyorum ve bence psikolojik olarak güçlü olan kazanır

Hayatta her zaman iyi olan kazanır.

Ama güç kullanıp zorbalık yapan ben kazandım sanır. Önemli olan ahiret.

Hayatta dair herşeye rağmen güçlü olmak lazım… Dik durmak ve yenilmemek… Her zaman iyiliklikle ve durustlukle dik durmayı öğrenmeli insan… Zaten ogrenirse onu kimse yikamaz zaten… hayata dair dik ve güçlü durmak lazım.

Hayatta her zaman haklı olan kazanır. Güç sadece bir gösteriş algısıdır.

Güçlü olan insanlar genellikle güçleri ile önlerine gelen insanları yıkmak , onları küçük düşürmek gibi hissiyatlara kapılırlar. Doğru bir düşünce olabilir.