Hayatta önemli çözümsüzlüklerde ilk kimlerden destek alınmalıdır?

Yediden yetmişi kapsayacak şekilde soruyorum, güvendiğiniz ve çözüm ortağınız ilk kim oluyor?

3 Beğeni

Cevap kimseden, kimsenin kendisine faydası yok birde en önemli çözümsüzlük için bana faydaları mi olacak sanmıyorum.

3 Beğeni

Bence hayatta önemli çözümsüzlükler de ilk aileden anneden, babadan, abiden, kardeşten destek alınmalıdır diye düşünüyorum ben annemden destek alırdım anne güvenilir ve çözüm ortağıdır.

3 Beğeni

Ailedir tabiki. En önce de kesinlikle annedir. Anneden başka kimseye guvenilebilecegini sanmıyorum.

3 Beğeni

Hayatımda çözemediğim, olayları şu ana kadar Her ne olursa olsun kendim halletmeye çalışıyorum, eğer haletmediğim bir sorun olursa, eşim dışında hiç kimseden yardım almadım, genellikle çözemediğimiz olayları dışarıya çıkmasına istemiyoruz, kendi aramızda hallediyoruz, Yani en yakınım ablam abim olsa bile hiç kimseye yansıtamam.
Hayatımda en büyük yardımcım eşimdir.

3 Beğeni

güvendiğim insanlar ilk olarak eşimi tabiki de oluyor sonra ailem kesinlikle her zaman yanımdalar

4 Beğeni

Ben bir derdim ve sıkıntım olduğunda erkek arkadaşıma söylerim. Ondan destek alırım hep yanımda olur ve sorunların üstesinden beraber geliriz.

4 Beğeni

Kendini yakın hissettiğin kişi veya böyle konularda iyi olan kişilerden akıl alınabilir

4 Beğeni

Tabi ki ailemizden destek almalıyız bunun yanı sıra güvendiğimiz ya da tecrübeli kişiler de olabilir .

4 Beğeni

Hayatımızdaki önemli çözümsüzlüklerde ilk başta çözümsüz olan durum ile yüzleşme yaşamamız gerekmektedir. Bunun sonucunda durumu analiz edebilmiş ve durumu kendi içimizde kabul etmiş ve kendimizi problem ile başa çıkmak için hazırlamış oluyoruz. Başlangıçta çözümsüzlük olarakgörmüş olduğumuz durum kabullenildiğinde artık çözümsüz olarak görünmüyor. Daha sonra durumuna göre sana en çok yardımı dokunabilecek kişiden yardım almalısın. Mesela baban katı bir karekterdir fakat sert tepki verse de seni anlayabilir yanında durabilir bunu bilirsin. Yani anlatmak istediğim yakınındaki kişileri, aileni kafanda analiz etmiş olduğun zaman durumuna göre kim sana yardımcı olabilir ilk başta hangisi ile bu durumu konuşmalısın anlarsın.

5 Beğeni

Genelde en güvendiğim ve kendime yakın olan kişiyi seçiyorum . İnsanlar çoğunlukla aileleri ya da en yakın arkadaşlarından destek alır.

4 Beğeni

O an, o problemi en iyi çözebileceğine inandığınız kişiden. Her insan kara gün dostu olamadığı gibi, yine aynı şekilde her insan da her derde derman olamaz.

4 Beğeni

Ailemden destek alıyorum çünkü onların hayat tecrübesi ve bildikleri bizden fazla yol ve yön gösteriyorlar. Bu konuda arkadaşların çok faydalı olduklarını düşünmüyorum.

4 Beğeni

Benim güvencelerim annem babam ve abimdir. Çoğu kişinin de böyle olması gerekir. Çünkü aile hiçbir zaman kötülüğünü istemezler.

4 Beğeni

İnsanın derdi de dermanı da kendisindedir demiş büyüklerimiz. Çok ciddi bir olay olmadığı sürece herkes kendisine ilaç olmalıdır. En yakınındakine bile güven olmuyor.

4 Beğeni

Ben erkek arkadaşımdan alırım ve bu zamana kadar da şükür ki çözemediğimiz hiçbir sorunumuz olmadı .

4 Beğeni

Aile, eş ve yakın arkadaşlardan destek alınabilir.

4 Beğeni

tabiki de ilk olarak ailemizden destek almalıyız eğer ailemiz üstesinden gelemiyorsa uzmanlardan destek alabiliriz.

4 Beğeni

Daha önce olumsuzlukları yaşamış deneyim sahibi olmuş inşalardan sonra aile den

4 Beğeni

En güvendiğin, inandığını kişilerin yanında olmalısın en başta ailen olmak üzere. Bunun yanında bir uzman tarafından destek alabilirsiniz.

4 Beğeni