Haydi Gençler Toplanın Bugün Kadınlar Günü

kadınlarımız hakkında düşünceleriniz , çektiği sıkıntılar ve çözümleri nelerdir.

Ülkemizde kadınlar doğar doğmaz 1-0 geriden başlıyor. Kadınları insan olarak görürsek ve yaşadığı sıkıntıları anlamaya çalışırsak sorunların yüzde 50’si çözülür. Anne olduklarını hatırlayıp küfürlerimizin baş köşesine yerleştirmesek, Çalışma hayatındaki ortaklarımız olduğunu bilip tacizde bulunmazsak, “Ya benimsin ya toprağın” demek yerine onların da tercih hakları olduğunu bilir ve saygı gösterirsek sorunların çoğu çözülür. Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Aslına Baktığımızda günün anlam ve önemine binayen siteye kayıtlı tüm üylerin bu tipkonular üzerinde yorum yapmaları gerekmektedir.Sonuçta insanların ortak paydaları olan bu tip konularda düşünceleri,fikirleri ve uyarıları grubun içindeki tüm şahıslara düşünme hatırlama ve değerlendirme şansı verecektir.Dileğim önemli konuların daha çok dikkat çekmesdidir

Bu gün meselesini kendimi bildim bileli hep kaniksarim. Herseyin bir günü var anlamiyorum bir türlü.

Sadece kadınlar değil,çocuklar ve hayvanlar da bu ülkede kendilerini koruyan kanun olmadığı için mutsuz.

4 gün önce kadınlar günüydü ama sadece lafta kadınlar günü olarak kutlanıyor. Uygulamaya gelince kadınlar geri planda kalıyorlar. O gün bile ülkemizde o kadar kadın şiddet görmüş veya hakarete uğramış olabilir.

Türkiye de kadın olmak zor… Ciddi anlamda zor. Ancak zihinlerimizi biraz açabilirsek Simon de Bouveour’un dediği gibi “kadın olunmaz, kadın doğulur” a daha yakın bir algıda olabiliriz sanırım.