Hayvanlarda sırat köprüsünden geçecekler mi?

Hayvanlarda sırat köprüsünden geçeceklermi?Geçecek ise hangi hayvanlar geçecek?

Hayvanlar bu dünyada bir imtihana muhatap olmadıkları için Sırat köprüsünden geçmeyecekler.

“Kurbanlarınızı sağlam, güçlü olanlardan seçin, çünkü onlar sırat köprüsünde sizin bineklerinizdir." denilmiştir . Sırat köprüsünden sadece 3 tane sinin geçeceği söylenilmiştir.

Sadece kurbanlıklarımiz geçecektir. Çünkü onlar sırat köprüsünde bizim bineklerimiz olacaktır. Diğer hayvanlar sırat köprüsünden geçmeyecektir.

Bir hadiste “kurbanlarınızı sağlam ve güçlü olanlardan seçin çünkü onlar sırat köprüsü’nde sizin bilekleriniz olacaktır”, buyurmuşlardır. Sırat köprüsünden geçecek olan sadece kurban edilen hayvanlardır ,bu hayvanların hem ruhu hem bedenleri de bizlerle birlikte cennete girecektir.

niye sorduğun hakkında bi fikrim yok ama onlar kendi cennetlerine gidecek

Hayır onlar direk cennetliktir. Çünkü tercih yapma ya da irade sahibi değillerdir. İçgüdüleri ile yaptıkları davranışlardan sorumlu tutulamayacakları için sırat köprüsünden geçmezler . İnsanların sınavının bir parçasını oluştururlar.

Hayvanlar arafta kalacaklar galiba buna benzer bir ayet var ama hayvanlar için mi? İntihar edenler için mi? tam belli değil. Ancak hadislerde kurbanınızı güçlü seçin onlar sizin sıratta bineklerinizdir. diye bir söz var.

İslam dininde hayvanlarda bilinç olmadığına inanıldığı için onlar bu sınava tabii değildirler ve kurbanlık olup kurban kesen insanları taşıyacaklar haricindekilerin sırat köprüsünden geçmeleri gerekmez.

sadece kurban edilen hayvanlar sırat köprüsünden geçerken binekleriniz olacak.

sadece kurban edilen hayvanlar

sırat köprüsünden geçerken biz insanların binekleri olacak diğer hayvanlara zaten dünya bir imtihandı.