Hayvanların nesli neden tükenir?

Hayvanların neslinin tükenmesine neden olan faktörler nelerdir?

Hayvanlar yiyecek bulamadığından da ölebilir. Ya da avcılar hayvanları avlaya avlaya da nesli tükenebilir. Kolay gelsin.

Doğal yaşama koşullarının yok edilmesiyle, insanlar tarafından bilinçsiz ve yasak avcılık yapılarak öldürülmeleriyle, diğer canlılar tarafından öldürülmelerinden dolayı nesilleri tükenen canlılar vardır.

Yanlış avlanma ve türlerin sayısının kayıt altında olmayışından birde yaşam alanlarının yok edilmesinden

Bir hayvan ya da canlının neslinin tükenmesinin bir çok sebebi olabilir.Mesela:
Canlı neslinin tükenmesine en çok sebep olan insandır.
Bazense bir hayvan bir felaket yine aynı şekilde bir neslin yok olmasına neden olabilir.

Hayvanlarin nesli yasam alanlarinin yok edilmesinden tukenir ayrica avlanma yasagi olmasina ragmen av yapan kacak avcilarda vardir bunlarda onemli etkenlerdendir.Bu isin icine kuresel isinmayida katabiliriz kisaca hayvanlarin neslinin tukenmesinin sebebi biz insanlariz.

İnsanlar yüzünden tükenir.Çünkü insanlar hayvanların yaşam alanları ve yaşam haklarını gasp etmeye meyillidirler.Bu bütün insanlar için geçerli değildir tabii ki hayvanların neslinin devamı için gerekli özveriyi gösteren iyi yürekli insanlar da vardır.Fakat ne yazık ki bu durum nesillerinin tükenmemesi için gerekli bütün şartları sağlamak için yeterli değildir.

Hayvanların neslinin tükenmesinde insanların da payı vardır. Avlanmak yasak olduğu halde hayvanları yine avlıyorlar. Hayvanlar yiyecek yemek bulamadıkları zaman açlıktan ölüyorlar.

Bu konudaki en büyük faktörün insanoğlu olduğunu düşünmekteyim. Bilinçsiz avlanma ve doğal kaynakların bilinçsiz kullanılması hayvan nesline büyük tehdit oluşturmaktadır.

ilk olarak avlanma ama bahsettiğmiz avlanma yavru hayvanların gelişemeden öldürülmesi veya anne olan hayvanların öldürülmesi .ikinci olarak doğal afet sebep olabilir .kuraklık gibi sorunların zaten sayısı az olan türün yok olmasına sebebiyet vereceği aşikar.

İnsanların açgözlülüğü hayvanların heryerinden faydalanmak isterler.Fil gibi büyük hayvanları sadece dişleri için öldürürler.Gergedanlarıda dişleri için öldürürler.Bazı kaplan türlerini veya bazı tilki türlerini sadece kürkleri için öldürürler . Ve sonunda ne mi olur? Doğanın dengesi bozulur.Bazı hayvanlar çoğalmaması gerekirken çoğalır ve olan yine insanlara olur. Ve kendilerini suçlamayı unutmuşlardır.

Yemek bulamama ve insanlar tarafından avlanma yüzünden hayvanların neali tükenebilir.

Hayvanlar insanların bilinçsizliği yüzünden nesli tükenir. Binlerce tür bu şekilde yok oldu.

Hayvanların soyu gereksiz avlanma başta olmak üzere yetersiz bakım ile güçlenir.

beslenme barınma gibi sebepleri var ama bence en önemlisi insanlar doğal yaşam alanlarını yıktılar avldalılar.ve dahabir sürü kötülük yaptılar hayvanlara

Hayvan nesli normalde çok hızlı tükenmez çünkü mutasyon ve adaptasyonla sürekli mevcut koşullara uyum sağlanır. Ancak bunu iyi yapamayanlar dezavantajlı duruma düşer ve zaman geçtikçe neslinin tükenmesine doğru gidebilir.

üreyemeceği ve üreyecek doğa alanlarının olmadığı içindir. Çoğu hayvan hava şartları yüzünden nesilleri tükenir. Kutup ayısı, fok balıkları vb. Gibi.

Pek çok faktör var. Bunlardan biri avcılardır. Bir diğeri hayvanları doğal yaşam alanlarının yok olmasıdır. Bir diğeri ise hayvanların çiftleşmemesi ve üremelerindeki yavaşlıktır. Sonuncuya örnek vermem gerekirse pandalar avlanmıyorlar ve korunma altındalar ama yine de yavaş üredikleri için soyları tehlike altında.

Bazıları hayvanların beşeri faktörlerden dolayı bazılarıda , çevresel sorunlardan dolayı çevresel olanlar yemek bulamaz yada çevreye adette olamaz böylelikle yavaş yavaş nesli yok olur.

Bazıları hayvanların beşeri faktörlerden dolayı bazılarıda , çevresel sorunlardan dolayı çevresel olanlar yemek bulamaz yada çevreye adette olamaz böylelikle yavaş yavaş nesli yok olur.