Heavy metal müzik nasıl bir müzik türüdür? Bu müzik türü hakkında bilgi verebilir misiniz?

Heavy metal müzik nasıl bir müzik türüdür? Bu müzik türü hakkında bilgi verebilir misiniz?

1960 yılında ingilterede çıkmış olan rock türü bir müziktir solo ve kalın bir sesle söylenir

Enstruman ağırlıklı bir müzik türüdür. Minör yapılardan oluşmaktadır elektro gitar bu türün vazgeçilmezidir vokaller genelde brutale yakın söylerler

Metal Müzik
Metal müzik, oldukça tartışmalı bir tür haline gelmiş, katılmaz mısınız? Siyah renk, sert şarkılar, aykırı gruplarla özdeşleştiği için dinlemeyenlere tekinsiz bir izlenim vermiş olabilir. Halbuki metal müzik, gerek sözleri gerek melodileri açısından isyan, edebiyat, sanat ve daha birçok öğeyi içerisinde barındıran karmaşık bir yapıdır., birçok da alt türü mevcuttur. Bütün metal müzik türlerini anmamız mümkün değil. Aralarından en ünlülerini ve en bilinenlerini seçip en popüler şarkı örneklerini sizinle paylaştık. Umarız metal müziğe karşı önyargılı olan müzikseverleri biraz olsun bu türe ısıtacak, verimli bir müzik listesi olmuştur!

  • Heavy Metal
    Metal müzik türleri arasında en bilineni muhtemelen heavy metal. Türün özellikleri tam olarak bilinmese bile “ağır metaller” gibi kimya esprilerinde bile kullanılır. Hard rock grupları da bazen bu tür arasında geçer. Metalin ilk hali denilebilir. Black Sabbath, Judas Priest, Deep Purple ve Led Zeppelin gibi efsane gruplar örnek olarak verilebilir.
  • Heavy Metal 1950 ve 1960 yılları arasında ortaya çıkmış bir Agresif ve protest müzik türüdür bu türü İngiltere’deki fabrika işçileri yapmışlardır Metal kültüründeki tüm öğeler fabrika işçilerini yaşamlarından gelmişlerdir.

    1960’ların sonlarında İngiltere’de ortaya çıkmış müzik türüdür. İlk temsilcisinin ve isim babasının Black Sabbath grubu olduğu kabul edilir. Grubun ilk yıllarında, gitarist Tomy Iommi’nin çalıştığı fabrikada elinin pres altında kalarak parmak uçları kopmuştur. Tomy Iommi, kopan parmak uçları yüzünden gitar çalmayı bırakmak yerine gitarının akordunu düşürerek daha kolay çalabilceği bir tona getirmiş ve iki parmakla basılan 5’li akorları (power chords) müzik literatürüne sokmuştur. Gitar tonunu düşürülmesi nedeniyle zaten korku hikayeleri üzerine şarkılar yazan gurubun müzüğü iyice karanlık bir havaya bürünmüştür. İlerleyen yıllarda birçok alt türü doğacak olan bu müzik türünün adı Tommy Iommi’nin eline düşen ağır metal presinden gelmektedir.