Her türlü zorluğu yenmek için neler yapılmalıdır?

Hayatımızda çeşitli zorluklarla karşılaşabiliyoruz ve bunların üstesinden bir şekilde geliyoruz. Peki zorluklarla baş ederken neler yapıyoruz?

Zorlukla baş etmek için zorunluğun kaynağını bulup yok etmek ya da üstesinden gelmek gerekli.

Her zorluğunun kalıcı değilde geçici olduğunu hayatın zaten zorluklarla dolu olduğunu düşünürsek yenersin

Allah hiç kimseye kaldıramayacağı yükü vermezmiş. Kendine inanırsan birçok zorluğun üstesinden gelebilirsin.

Öncelikle şanssızım ondan oldu gibi olumsuz düşünmemek gerekir. Güçlüklerden kaçmamak üstüne gitmek gerekir. Kaçtıkça zorluğu daha artacaktır.

Sabırlı olmak ilk tavrımız olmalıdır. Daha sonra da her zorluğu aşabileceğine inanmalıdır insan. Ve mantıklı düşünüp adım atmaya özen göstermelidir.

Zorluklarla başa çıkarken önce Allah’tan yardım isteyebiliriz dua ederiz. Daha sonra pozitif düşünüp işin üstesinden gelebileceğimize kendimizi inandırmalıyız.

Hayatımıza birçok zorlukla karşılaşıyoruz. Bazen öyle daralıyoruz ki, bir daha buradan çıkamayacak kadar bunalıma giriyoruz, fakat Allah Hiç Kimseye kaldıramayacağı yükü vermez, sabrederek sorunlar her neyse üstüne giderek çözerek zorluğu başarabiliriz.

sabırlı davranmalı ve idare göstermeli herşey zamanla yolunu buluyor insanin çokta kendini yiptratmamasi gerekir

Soruna duygusal yaklaşmamalıyız en başta. Mantıkla analiz etmeliyiz. Karşımıza çıkan sorun bizim başımıza gelmemiş önümüze çıkan bir test sorusuymuş gibi yaklaşmalıyız. Bu sorunu çözebilmek için yeterli vaktimiz olduğundan sabırla en doğru kararı almak için iyi düşünmeliyiz.

Ben güçlüğüm bunu da yenerim diye düşünmeli ve hiçbir acı baki değildir bunu düşünmeli.

Kabullenilmeli ve çözüm odaklı olmaktır.

Zorluklarla baş etmenin temel yolu kişinin kendisindedir. Bir engel çıktığında azimle o engelin üstesinden gelmek gerekir bunu yapmak için son derece özveri ve sabır gereklidir.

Bu hayatta herşey gelip geçicidir , sıkıntıların da geçeceğini bilmek bir nebze olsun insanı rahatlatır .

Hayatta her türlü zorluğu yenemeyiz sadece bazılarına çözüp bulup en az zararla atlatmaya çalışırız. İnsanın herşeye tamamen gücü yetmez çünkü sınırlı varlıklarız. Bazı güçlükleri yaşamak zorundayız.

Öncelikle karşınıza çıkan tüm zorluklara karşı soğuk kanlı olmalısınız daha sonrada destek alarak sorunları çözersiniz

Öncelikle daha büyük zorluklar olduğunu düşünmek gerek. Ben mesela böyle yapıyorum. Problemin kaynağını bulup onu çözmeye çalışmak mantıklı olan. Bir de ben baktım karşılaştığım zorluk beni aşıyor dua ediyorum böyle durumlarda. Herkes inanmak zorunda değil tabii ki. Ancak psikolojik olarak beni rahatlatıyor.

hayatta çeşitli zorluklar oluyor. Insanlar tecrübe ederek üstesinden gelerek bunları yenebilir. Hayatta tek bir zorluk yok. Hemen pes etmek bir şey değiştirmez.

Her şeyden önce olumsuz düşünmmemiz gerek

Her türlü zorluğu yenmsden önce önce kendini güçlendirmek için yaptığın şeylerin olumlu ve olumsuz taraflarını düşün bence :blossom: