Her yapılanın sosyal medyada paylaşılması doğru mu?

Sosyal Medya artık hayatımızda önemli bir yere sahip peki yaptığımız neredeyse her şeyi başka insanlarla paylaşmak doğru mu ?

Bence her yapılanın sosyal medyada paylaşılması doğru değildir, misal yemek yenilecek yemeği yemeden önce resmi çekilip sosyal medyaya konuluyor insanların canı isteyebilir nefsi çekebilir alacak durumları yapacak malzemeleri olmayabilir. Bence her yapılanın sosyal medyada paylaşılması çok yanlıştır.

Değil bence insanların özeli kalmalı, özeli bırak yaşadıkları hayatı yaşayamayan insanlar için de kötü bir durum.

Bu çok uzun zamandır gündem de olan bir mesele yaptığımız her şeyi, yediğimiz her şeyi paylaşmamalıyız tabi ki ama devir gösteriş devri olduğu için insanlar bunu dert etmiyor

Örnek teşkil edecek davranışları paylaşmamızda sorun olmaz. Yardımlaşmayı bir şekilde yaymamız gerekli.

sosyal medya herkesin kendi özel alanı bulunduğu biryer senin özel alanında istediği paylaşabilirsiniz. Ben paylaşırım ne de olsa sadece onayladigim insanlar görmekte değil mj

Ben doğru bulmuyorum. Artık insanlar ne yiyip içiyorsa, nereye gidiyorsa, ne alıyorsa sosyal medya da paylaşır hale geldiler. Kişilerin özellerinin de kalması gerektiğine inananlardanım.

Artık öyle bir duruma geldik ki insanlar sırf paylaşım yapmak için bir yerlere gidiyor ya da bir şeyler yiyip içiyor. Gezdiğim yerleri paylaşmayacaksam gezmemin ne önemi var kafasında olan çok insan var. Hey şey paylaşılmamalı bu kadar kendimizi kaptırmamalıyız doğru bulmuyorum.

Bence gereksiz bir çabadan ibaret. Artık insanlar yaşamak, anı hissetmek yerine bunu millete gösterme çabasına giriyor.

Evet sosyal medya artık hayatımızın bir parçası oldu. Özel hayatımızla ilgili yine bir nebze dikkat ediyoruz fakat lüks bir şeyler aldığımızda, güzel bir yemek gördüğümüzde hemen insanlara göstermek istiyoruz. Bakın ben ne yiyorum bakın ben çok zenginim ne aldım… Fakat bunu gören insanları hiç düşünmüyoruz. Resmen nispet oluyor bu durum. O aldığımız şeye ihtiyacı olup alamayanları üzüyoruz, o yediğimiz yemeğin bir kaşığına canını verecek insanları ağlatıyoruz. İnsanların canını hayat çektirmeye gerek yok.

Ya bunun asıl sebebi bağlılık… Sosyal medya öyle bir batak ki bir şey paylaşınca hep paylaşmak geri dönüşler almak hoşunuza gidiyor. Ya da hiç paylaşmamak paylaşınca kötü hissetmek. Ya ama paylaşınca da yok ben bunu nasıl sobeleyeyim , yok işte beni alan yaşadı , efenim yorulmuşsunuzdur buyrunuz oturun ( nikah masası fotoğrafı) , falanlar filanlar… Yeni transfer gelince takım değişenler , yok reklam yapanlar. Geçen şey gördüm , spor salonunda su içemiyordum işte pet şişe falan şimdi böyle bi ürün yapmışlar suyu buna koyup şurdan açıp içiyorum. Anlattığı ürün bildiğimiz suluk ya suluk… Hele o cuma ve günaydın mesajları… Bunlar belki sayılmaz hani ama her hareketi her anı paylaşmak , ne gerek var ? Korkunç ya…Ya hele hele o tiktok rezillik… O kadar sinirleniyorum ki geçen telefonu fırlatmışım. Rezilliğini savunan mı dersin aptal güzellik algısı mı dersin linç atayım derken linçlenen mi dersin çöp bir ortam. Fena bağlılık yapıyor. Bir süre sonra izlemek değil siz de çekmek istiyorsunuz. Fena bir yer. Hiç bulaşmayın oraya. Neyse çok konu dışına çıktım sanırım.

doğru değil hatta büyük sorunları da peşi sıra getiriyor adres bilgisi kişisel bilgi özel hayat bunların hiç biri kalmadı artık insanların yatak odasına bile girer oldu gerisi başka söze gerek yok bu kadar hayatımıza girmesi kesinlikle çok kötü.

Doğru olarak yapılanda var doğru teşkil etmeyen sosyal medya paylaşımları da her gördüğümüz sosyal medya paylaşımlarına inanmamak lazım ve haberleri iyi bir şekilde takip edersek neyin doğru olduğunu anlarız.

Biz ne kadar hayır doğru değil desekte insanlar yine aynı şekilde devam ettiği için ayak uydurmaya devam ediyoruz :smile:

Hayır tabi ki yaptığın her şey insanlarla paylaşılmaz. İnsanın biraz özeli ve gizlisi kalmalı. İnsanlar öyle daha çok merak eder.

Benim fikrim,sosyal medyada ne paylaşıldığına bağlı.Sürekli olarak yediğin yemeği,gezdiğin yerleri,arabanı,lük pahalı eşyalarını paylaşıyorsan sürekli paylaşmamak gerekiyor.Eğerki işin gereği yada sayfanı büyütmek için,sık sık paylaşımlar yapıyorsan o zaman doğru olucağını düşünüyorum.

Bence doğru değil mutlu olduğunuz anı kalmasını istediğiniz şeyleri paylaşabilirsiniz ama her şeyi paylaşmak bence gösterişe giriyor. Özellikle yemek ve kahve atanları kınıyorum büyük ihtimalle yakında başıma gelir:frowning: Neyse siz kınamayın ve yapmayın

insanlar herşeyi normallestiriyor bence yapılmamalı kimseyi duşta veya havuza gitti diye yarı çıplak görmek zorunda değiliz.

Hayır tabiki değil. Hayatımızdaki şeyler bize özel kalmalı neden her şeyi paylaşalım ki

doğru değil . özelinizi içinizde yaşayın her şeyi ortada yaşamayın. olan var olmayan var