Herhangi bir iş açsanız aileniz o işe onay vermezse ne yaparsınız?

Herhangi bir iş açsanız aileniz o işe onay vermezse ne yaparsınız?

Ben aileme asla karşı çıkamam ne zaman karşı çıksam birşeyler olur . O yüzden yapmazdım .

Oturur bir de onları dinlerdim neden açmamı istemiyorlar diye haklı bulursam açmam, haksız bulursam dinlemem.

Doğru zamanda doğru işi yaptığına inaniyorsan hayallerinin peşinden gitmek lazım. Fırsat her zaman elinize geçmez.

Herhangi bir iş açsam ailem o işe onay vermesse o işte çalışmam ben anne ve baba sözü dinlerim.

Toplum tarafından dışlanacak , uygunsuz bir yerse ve ailemde onaylamıyor ise hiç düşünmeden kapatırım.

nedenini öğrenirim ve cevap veririm :slight_smile:

Onların haksız olduğunu calışıp didinip ıspatlamaya çalışırım.

En yinede açardım öyle bir imkanım olsaydı. Onlarıda açılışa çağırırsın süpriiiiiizzz derdim.:slight_smile:

ben büyüklerimin dedikleri den çıkmayan biriyim çünkü onlar hayatı bizden daha çok görmüşler onun için onların bilgilerine uyar ve saygı duyarım ama bazende olmayabilir hayatın zorlukları bizi kör Edip kimseyi dinlememeye sebeb olabilir

Aile bağları herşeyden önemlidir onlar karşı çıkıyorsa ise o işten vazgeçerdim

eğer o işte iyi olduğumu düşünüyorsanız doğru yoldasınız demektir tabiki dürüst bir is işe devam ederdim.

Gerçekten inanıyorsam ailemi sonuna kadar ikna etmeye çalışır gönüllerini alır yine açarım.

önce ailemin dediklerini dinler bakarım haklılar mı diye ama ben haklıysam kararımdan Vazgeçmem

Açmam büyük ihtimal onların görüşlerine değer veririm.

açmadan önce zaten ilkten fikir alışverişi yapardım ona göre yönelirdim

Ailem onay vermezse bile ben o işi kafaya eğer koyduysam kesinlikle kimseyi dinlemem ve yaparım istediğimi.