Herhangi bir tartışmada sorun neden konuşularak halledilmez? (Bölüm 2)

Tartışma Herhangi bir tartışmada sorun neden konuşularak halledilmez? (Bölüm 1) - Mervesolmazz7 tarafından #64 adresinde sürüyor.

Önceki tartışmalar:

1 Beğeni

İki tarafta demekki konuşarak anlaşamıyorlar o yüzden konuşarak çözemiyorlar.

Aslında konuşarak her şey çözülür.

4 Beğeni

Tarafların tartışmaya girdiğinde bunu konuşarak çözmeye çalışmadıkları için. Güzelce konuşmak yerine tartışıyorlar. Aslında tartışmaya girmeden bir müddet uzak durarak biraz düşünmeye vakitleri olacak o zaman konuşarak aralarında her ne sorun varsa çözebilirler

4 Beğeni

İlk olarak düşündükleri şey konuşarak çözmek yerine şiddet yada ayrılık oldugu için olabilir.Birde şu vardır.“Ben neden konuşacam o alttan alsın o gelsin konuşsun”. bu şekilde inatlaşınca tabiki sorunlar çözülmez…

4 Beğeni

tartışma ortamı olunca kimse kimseyi dinlemiyor çünkü herkes kendince haklı olduğu için ben haklıyım diyor. karşıdaki sabaha kadar konuşsun yine de boş geliyor. dinlemediği içinde anlayamıyorum. sorunlar böyle olunca da çözülmez bir hal almaya başlıyor.

4 Beğeni

İnsanlar tartışma esnasında öfkeli oldukları için konuşmaktan ziyade daha çok tartışma psikolojisine büründükleri için konuşmayı arka plana atıyorlar. Halbuki o an hiçbir şey yapılmamalı ve ortamdan uzaklaşılmalı. Kişiler sakinleştiği zaman o konu konuşulmalıdır.

5 Beğeni

Bunun karşımızdaki kişinin karakteriyle epey bir alakasi var dinlemeyi bilmeyen anlamaya çalışmayan insanlarla tartışınca maalesef böyle sorunlarla karşılaşılıyor.

4 Beğeni

Bence bunun en önemli nedenlerinden biri kişilerin birbirini anlamaya çalışması yerine kendilerini haklı olduklarını gösterme çabası içine girmesinden kaynaklanıyor, bu da tartışmaların daha da büyümesine sebep oluyor…

2 Beğeni

Çünkü kavga etmek daha kolay bir yöntem gibi geliyor insanlara konuşmak yerine kavga etmeyi tercih ediyorlar, konuşmayı becerebilseler kavganın çözüm olmadığını görürler ama maalesef kavga etmek daha cazip geliyor

3 Beğeni