Herkesin psikoloğu olmalı mı?

Ülkemizde hatta dünyada her insanın bir aile doktoru var. Her insanın aile doktoru olduğu gibi psikoloğu da olmalı mı?

5 Beğeni

O işlere girilecek olursa işin içinden çıkılmaz. Psikologdan önce yaşanılan ülkedeki refah düzeyi , insanların neden psikolojisinin bozulduğunu , yaşam standartları belirlenip onlar iyileşse bu kadar insanın Ruhu bozulmaz!

5 Beğeni

Buna yetebilecek psikolog ve ekonomik kaynak bulmak mümkün olmaz. Hem ruh sağlığını koruyucu çözümlere kaynak ayırmak daha ekonomik olur. Hem de gerek yok bence. O zaman herkes hastalık hastası olur.

5 Beğeni

Psikolog hiç bir işe yaramaz.

Sadece konuşur.

Bunun hiç bir yararı yoktur.Sadece azcık rahatlarsın derdini anlatınca.

5 Beğeni

Benim şahsi düşüncem herkesin doktoru kendisi olmalıdır yüklü miktarda para harcamak saçma.

5 Beğeni

Belki olabilir ama buna parası yetebilecek insan sayısı çok olabileceğini sanmam.

5 Beğeni

Günümüzde en az aile doktoru kadar olması gereken önemli bir durumdur. Ruh sağlığı da beden sağlığı kadar önemlidir ve sağlıklı kalması için psikologlara ihtiyacımız vardır. Bir anda böyle bir düzene geçilmesi pek mümkün gözükmüyor ama değeri anlaşılıp adımlar atılsa keşke.

5 Beğeni

herkesin aile doktoru var çünkü hastalık hepimizi illaki yakalıyor ama herkesin psikolojik doktoruna ihtiyacı olmasada bence ruhsal olarak çok iyi gelirdi

5 Beğeni

bence insanlara dinlemek ile hiç bişe kaybetmryiz bence onlara yardımcıolmak bence çok iyibişe

5 Beğeni

Her insanın bir psikolog ihtiyacı yoktur. Belli başlı Psikolojisi bozuk olan insanların Öncelikle psikolojisi tedavisi görmesi gerekir. Psikologların diplomasına saygımız sonsuzdur Fakat bir psikolog konuşarak ne kadar tedavi edebilir ki, Normal bir insanın da olumlu bir şekilde konuştuğu zaman eğer karşı taraf dinlerse işe yarayacaktır.

5 Beğeni

Herkesin bir aile hekimi olduğu gibi bir psikoloğu da olmalıdır. Ama insanlar bu konuda bilinçsiz olduğu için maalesef faydalanamayacaklardır.

5 Beğeni

Her insan hayatının belli dönemlerinde sağlık problemleri yaşar ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyar. Nasıl ki dişimiz ağrıdığında dişçiye, fiziksel bir rahatsızlıkta doktora gidiyorsak, psikolojik rahatsızlıklarda da destek almalıyız. Ama sadece buna ihtiyaç duyulan durumlarda gereklidir. Verilen verginin karşılığı olarak devletin bu gibi ihtiyaçları vatandaşlarına karşılaması gerekir. Düşününce her insanın aile psikoloğu olması insanlara önemli katkılar sağlayabilir.

Ne yazık ki insanımız mutsuzluğa ve gerginliğe elverişli. İnsanımızın gerginliğini atmasına ve dolayısıyla toplumsal bir rahatlamaya yardımcı olur. Düşünce olarak güzel ama pek uygulanabilir gibi değil. Halihazırda devlet bünyesindeki psikologlara gidildiğinde bile ilgilenmeden ilaç yazıp gönderiyorlar. Her aileye bir psikolog zor.

5 Beğeni

Bu devirde bence olmalı. Şu an etrafımıza bakıyoruz çok anormal davranan insanlar var kimse normal değil.

4 Beğeni

hayır olmamalı,kişiye göre değişir bence.

4 Beğeni

Kendi psikologun kendin olucaksın manevi olarak kendini geliştir namazını kıl kuran oku bunlar herkese yeter psikoloğa gerek kalmaz

4 Beğeni

kesinlikle her zaman derim akıl sağlığı her şeyden önemli

4 Beğeni

Bence olmalı. Aslında herkesin ihtiyacı var böyle bir şeye. Ama ülkemiz için zor görünüyor.

3 Beğeni

Keşke böyle bir imkan olsa . Herkesin hayatında iniş çıkışlar oluyor psikolojik yardım almak ayıp bir şey değildir

4 Beğeni

Aile hekimi olduğu gibi psikolojik danışmanlarında olması gerçekten çok faydalı olacaktır.

4 Beğeni

Buna ihtiyaç olduğunu zannetmiyorum çünkü aile doktoru psikolojik bir rahatsızlık durumu tespit ettiği durumda zaten hastasını yönlendirecektir.Bu durumda daha çok kişinin doktora başvurması yahut ailenin yönlendirmesi önemlidir.

4 Beğeni