Hiç bitlendiniz mi?

Çocukken hemen hemen herkesin başına gelmiştir herhalde. Peki siz hiç bitlendiniz mi?

Hayır bitlenmedim. Ama saçımda egzamaya benzer bir şey var. Bir gün yıkanmasam kaşınmaya başlıyor.

Hayır çok şükür başıma öyle bir durum gelmedi halen. Başına gelen varsa da çok geçmiş olsun.

Ilkokulda öğrencilerden bulaşmıştı.Annem bit şampuaniyla yıkayınca geçti.

Evet, en yakın arkadaşımdan geçmişti ve onda bu sorun hep varmış, cildinden saçının yapısından sanırım, bit yaşamasına pek müsait.

Evet ben çok bitlendim. Okulda bitlenmiştim. Benzinle yıkayarak zor kurtulmuştum.

Evet küçükken bir arkadaşımdan bitlenmiştim sonra annem kafamı ilaçladı ve geçti.

Ben bebekken böyle bir şey olmuş maalesef pişik sorunu olduğunda sana yağı sürün geçer demişler cahil aklı işte annemde kalkmış bana sana yağı sürmüş bitler bulaşmış her yerime sonradan geçmiş ve bir daha asla sürmemiş sana yağını . :slight_smile:

Evet bir kere bitlenmiştim ilkokulda. Beden eğitimi dersinde aynı minderde takla açarken arkadaştan düşen bit yumurtaları sırayla tüm sınıfa geçmişti. Ne bit şampuanı kullanmıştık ama. Arkadaşımın tüylü montuna bile hücum etmişlerdi. 3 arkadaş tam 1 haftada tamamen anca kurtulduk. Sınıfa geldiğimizde yine geçiyordu arkadaş sayesinde. Ne zaman o kişi tespit edildi, o zaman herkes kurtuldu.